Wpis z mikrobloga

  • 0
@fervi jak odpalę sobie od czasu do czasu CS source to odpala się na moment okienko i później znika, gry muszę włączać z prime-run, na Manjaro z kde podczas uruchamiania systemu bywało że zawieszało się całe kde i pomagało jedynie wyłączenie fizycznie przyciskiem
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki: Ja tam poszedłem w AMD, ale z drugiej strony to wolę teraz grafiki Ardeno :P

Jeśli się nie mylę to sam Steam włącza domyślnie na dedyku.

Natomiast możesz dodać by CS: Source odpalał się domyślnie z prime-run w ustawieniach gry
  • Odpowiedz
  • 0
@fervi no niby włącza się domyśle tylko jak zwykle u mnie akurat nie, tak samo na Manjaro gnome i teraz na Fedorze

prime-run właśnie dopisywałem w parametrach startowych na steamie do każdej gry żeby działała na nvidii, CS source i tf2 to jedyne gry które się buntowały
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki: Nie używaj Fedory, Manjaro tylko jak masz doświadczenie z Archem.
Pamiętaj, że mając Nvidię nie możesz sobie instalować dowolnie kernela. Z poziomu Grub wybierz stare jądro
  • Odpowiedz
  • 0
@fervi mam doświadczenie z archem, ale nie mam już nerwów. Jedyny sprzęt na którym coś się #!$%@?

wyłączyłem przyciskiem, włączyłem i zbootowalo na nowe jako, ciekawe jak będzie działać
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki: Dlatego mnie fascynuje Android. Możesz na nim odpalić z bardzo dużą wydajnością Linuksa (wręcz natywnie), a po co ci oddzielnie komputer i telefon, jak twój telefon może być komputerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki: Docki sroki. Masz Lapdock, czyli de facto robisz z telefonu - komputer.
x86 nie chodzi bez emulatora. Ale tych masz parę - box86 (Linux) / Exagear (do uruchamiania Wine).

Musiałbyś przeanalizować czy oprogramowanie, którego używasz nie ma alternatyw, lub czy nie jest może super wymagające i da się emulować lub uruchamiać na jakimś VPSie za grosze
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki:
Dwa dni kombinowałem aby poprawnie odpalić hybrid amd vega +nvidia 3060 w Manjaro i po przetestowaniu kilku rozwiązań okazało się, że najlepsze jest zainstalowanie systemu z sterownikami open source (zawsze wstaje), później instalujesz mhwd hybrid prime (bo tworzą się pliki konfiguracyjne) i ostatecznie przed restartem systemu instalujesz nvidia-dkms (usuną się konfliktujące pakiety linuxXX-nvidia) potem możesz użyć zainstalowanych modułów nvidia na wczesnym etapie poprzez dodanie ich do /etc/mkinitcpio.conf. https://wiki.archlinux.org/title/kernel_mode_setting#Early_KMS_start
Po
nameisnull - @CzlowiekLudzki: 
Dwa dni kombinowałem aby poprawnie odpalić hybrid amd ...

źródło: Screenshot_20230321_224454

Pobierz
  • Odpowiedz