Wpis z mikrobloga

@OrzechowyDzem: kwestia co chcesz osiagnac?
Ale moim zdaniem na start lepiej stacjonarnie probuj. Zawsze kontakty zlapiesz, plus ktos ci pomoze jak sie zablokujesz. Zdalnie moga cie latwiej olewac.

Tak w ogole cos sam ruszyles? Bo te kursy na testera auto to sa smieszne podstawy
@OrzechowyDzem: chcesz znalezc prace? Czegos sie nauczyc?
Olej to wszystko i szukaj stazu, popytaj po znajomych. Zaproponuj ewentualnie na start za smieszne pieniadze albo za darmo i probuj.

Ale jak masz kase i chcesz isc na kurs to idz, tylko pojdz na taki co ci moze pomoga wejsc na jakis projekt nawet u nich za drobne. Zebys wszedl bo teraz od groma kandydatow na start
szukaj stazu, popytaj po znajomych. Zaproponuj ewentualnie na start za smieszne pieniadze albo za darmo i probuj.


@zuligarson: to już nie te czasy. Sprawdzone kilkukrotnie. Rekruterzy na głowie stawali, ale dostawali odpowiedź "bez expa #!$%@?". Nawet za grosze.
Nie mam żadnego parcia na to. Jest to dziedzina, która do mnie przemawia, rozumiem ją i lubię. Choćbym to miał dla siebie zrobić to zrobię.
@OrzechowyDzem: Firmy nadal rekrutują ludzi beż doświadczenia i to w dużych ilościach (SII, Motorola, Nokia, Comarch). Jedyne, co się zmieniło, to to, że trzeba umieć więcej, niż 5 lat temu.

Co do pytania co lepsze - to, co ma lepszy plan nauczania i lepszych trenerów. Coderslab swojego czasu zatrudniali do szkoleń trenerów - nie testerów, którzy byli tańsi ale nie umieli nic, poza uczeniem z kartki.
@diarrhoea: Dzięki za odpowiedź. Skąd masz takie wieści, że ktoś zatrudnia bez doświadczenia? Tak się składa, że nie dostałem się na żaden staż z wymienionych przez Ciebie firm. Nigdzie nie sprawdzono mojej wiedzy. Odrzucono na podstawie CV.
@OrzechowyDzem: Czyli masz słabe CV. Pamiętaj, że na te staże jest kilkaset chętnych (nokia miała ponad 1000 chętnych). Zapraszają na rozmowę tych z najlepszym CV i wybierają tych, którzy potrafią najwięcej.

Skąd wiem? Sam znam ludzi którzy dostali tam pracę/staże, są mireczki które ogarnęły pracę bez doświadczenia komercyjnego.