Wpis z mikrobloga

cześć
Rye odwiedziłem na początku grudnia i jest pierwszym miastem w Wielkiej Brytanii, które opisałem w ramach projektu "Miasta stojące murem". Chociaż uczciwie przyznam, że samych murów jest tam zaledwie 50 metrów, ale zachowała się również miejska brama Landgate oraz Ypres Tower zwanej Zamkiem Rye.
Zapraszam do znaleziska

Kilka ciekawostek o Rye:
- W Rye mieści się hotel Mermaid Inn, którego piwnice datuje się na 1156 rok, a budynek został przebudowany w 1420 roku
- Ypres Tower wzmiankowana jest również jako Zamek Rye. Nie jest znana dokładna data budowy, ale przypuszcza się, że mogło to mieć miejsce w 1226 lub 1249 roku.
- kilkadziesiąt minut spaceru od centrum Rye znajdują się ruiny zamku Camber z XVI wieku.
- W centrum miasteczka jest kościół St. Mary, który zbudowano w latach 1150-1180. Z jego wieży można podziwiać ładny widok na miasteczko.
- Jako ciekawostkę dodam, że w 2015 roku z Landgate usunięto 25 ton gołębich odchodów, które zagrażały konstrukcji.

https://wykop.pl/link/7050279/rye-ciekawe-angielskie-miasteczko-w-projekcie-miasta-stojace-murem

#antekpodrozuje #podroze #podrozujzwykopem #anglia #wielkabrytania #europa #turystyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #architektura
---------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz być wołany w przyszłości, to poniżej zaplusuj odpowiedni komentarz :)
(piszę o różnych miejscach w Polsce oraz na świecie)
antekwpodrozy - cześć
Rye odwiedziłem na początku grudnia i jest pierwszym miastem w ...

źródło: 000b

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@antekwpodrozy: żadne inne europejskie miejsce nie dorównuje chyba brytolom pod względem zachowania historycznych budowli, change my mind. A wpis ciekawy, fajnie byłoby zobaczyć więcej zdjęć w komentarzach.
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy piękne miejsce :) mieszkałem i pracowałem na farmie w pobliżu, i w porównaniu do Manchesteru w którym tez bywałem, to Rye i cały region East Sussex to miejsce w którym zdecydowanie można się zakochać :)
  • Odpowiedz
@bartolini1982: we Włoszech byłem tylko w jednym mieście, i totalnie nie zrobiło wrażenia jak Londyn, ale inne z pewnością są lepsze. Mam tu na myśli jednak historię bardziej średniowieczną, niż starożytną.
  • Odpowiedz