Wpis z mikrobloga

To jakiś realny problem? Bo nie widziałem w Polsce flagi bandery jak długo tu żyje. czy publiczenie obnieszenie się z flaga Czechosłowacji powinno być karane?
@JPRW: Art. 256. [Propagowanie nazizmu, komunizmu, faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego]
§ 1.
Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Banderyzm to propagowanie wrogiego Polsce ukraińskiego nacjonalizmu. Dziękuję.

Dodam jedynie że głupie naszywki z czarno-czerwoną flagą Ukrainy to propagowanie mordu.
@JPRW: była ale chyba jest martwa już mi się przypomniało że Duda zgłosił to doTK. Swoją drogą jak przeczytałem opinie rzecznika praw obywatelskich to mi ręce opadły

Przepis o zbrodniach „ukraińskich nacjonalistów” z lat 1925-1950 może negatywnie wpłynąć na relacje polsko-ukraińskie – uznał Rzecznik Praw Obywatelskich w stanowisku dla TK
@Hydrazant: Chciałbym zobaczyć dowodzenie w sądzie, że ukraiński nacjonalizm to totalitarny ustrój państwa. Było już kilka spraw odnośnie czerwono-czarnej symboliki w Polsce i, o ile mi wiadomo, wszystkie kończyły się umorzeniem.
@timeofthe: Duda zgłosił pewne fragmenty tej ustawy, która zresztą w całości była totalnym bublem prawnym. natomaist w żadnym miejscu ta ustawa nie wprowadzała zakazu "propagowania banderyzmu", w ogóle takiego terminu nigdzie nie ma.
@JPRW: Ten artykuł nie jest do końca sprecyzowany, ale powinien się odnosić także i do banderowców, a może i w szczególności bo nie ma bardziej wrogiej nam formy nacjonalizmu. Gdyby nasz rząd i sądy były pro-polskie to zwyczajnie temperowaliby banderyzm w naszym kraju, ale że pobłażamy ukraińskim zachowaniom by nie burzyć naszej "przyjaźni" to tak jest.

Ja tam nie widzę różnicy w tym jakby ktoś chodził po ulicy z hitlerowską swastyką
@Hydrazant: Nie powinien, powinna istnieć możliwie daleko posunięta wolność słowa, jak w USA, gdzie możesz sobie wieszać flagę ze swastyką, z sierpem i młotem i dosłownie każdą inną (pic rel). Penalizowana powinna być nie symbolika a ewentualne pochwalanie czy wzywanie do zbrodni.
Natomiast niestety w kraju, który doświadczył Auschwitz i komunizmu to nie przejdzie, dlatego mamy śmiesznie nieprecyzyjne ustawodawstwo i cyrk w rodzaju ministra Ziobry próbującego delegalizować jakąś kanapową Komunistyczną Partię
Pobierz JPRW - @Hydrazant: Nie powinien, powinna istnieć możliwie daleko posunięta wolność sł...
źródło: jddwcev
@timeofthe: I czym się skończyło? Na 99% umorzeniem. Śledziłem te sprawy parę lat temu, rozmaite kresowo-narodowe portaliki to opisywały. Nigdy nie słyszałem o żadnym wyroku, a to byłaby głośna rzecz.
To jakiś realny problem?


@mcsQ: Niemcy nie latają z flagami III Rzeszy i biorą oficjalną odpowiedzialność, Włosi śmieją się z kultu Duce, Chorwaci robią co mogą byleby im ktoś nie wspominał o ustaszach, parę pomniejszych kolaboranckich państewek odcina się od tamtego epizodu historii i stawia pomniki ichniejszym niezłomnym, a japończycy robią high-techy i kręcą Hondy do odciny zamiast się podniecać Tojo. Każdy mający aspiracje do świata zachodniego się rozliczył/rozlicza z historii,
Banderyzm to propagowanie wrogiego Polsce ukraińskiego nacjonalizmu. Dziękuję.


@Hydrazant: Niezbyt sensownie napisane zdanie. Rozumiem, że uważasz, że jakikolwiek symbol powiazany z ukrianskimi nacjonalistami to przestepstwo polegajace na propagowaniu tego systemu? Nieprawda - tak samo prezentowanie swastyk i symboli komunistycznych nie jest automatycznie przestepstwem.
Czy nie wiesz, że Rosjanie przez lata w Polsce na urocyzstosciach ku czci poległych z Armii Czerwonej prezentowali symbole komunistyczne i nikogo nie skazano? Ba nawet nie słyszałem