Wpis z mikrobloga

Samson - narcyz, psychopata, kłamca, seryjny morderca, dręczyciel zwierząt, ale przede wszystkim wyznawca Boga Jehowy (Jahwe) i superbohater chrześcijan pozbawiony "owoców ducha" wymienionych w Galatów 5, a mimo to wymieniony jako "wierny świadek" w Hebrajczyków 11. Ignorancja i demonizowanie ofiar w wykonaniu chrześcijan nie zna granic.
#chrzescijanstwo #biblia #religia #ateizm #swiadkowiejehowy
Sandrinia - Samson - narcyz, psychopata, kłamca, seryjny morderca, dręczyciel zwierzą...
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Seduxisti

W katolicyzmie nie możesz sobie od tak wziąć Biblii i wyciągać z niej wniosków jak Ci się podoba. Bo nie dostaliśmy samej Biblii tylko wraz z nią Tradycję Apostolską która jest kluczowa do interpretacji.


Jaki to jest paradoks. Kościół każe wierzyć, że Bóg jest wszechmocny i wszechwiedzący. Nakazał też ludziom głosić jego nauki i rozpowszechniać wiarę na świecie. Do tego podarował ludziom Biblię, która jest na tyle trudna do zrozumienia,
  • Odpowiedz
@van-der-staas: Po pierwsze nie podarował "ludziom" tylko Kościołowi. To jest subtelna różnica. Jeśli czytasz ją zgodnie z Tradycją Apostolską to nie masz tych problemów o których tu mowa.
  • Odpowiedz
@Sandrinia: Najgorsze jest to ze w Biblii nigdzie nie jest powiedziane że Jahwe jest miłosierny, a nawet wszechmocny i wszechwiedzący tez nie jest. Wiele razy musiał udać się z punktu A do punktu B żeby się czegoś dowiedzieć albo torturować kogoś żeby sprawdzić czy dalej będzie go kochał. To ci sekciarze dorobili sobie wymyślony dogmaty do Biblii tak by móc manipulować ludźmi i opowiadać o rzekomo dobrym bogu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Seduxisti: nie widzę w tym głębi, zwłaszcza że przed dokonaniem masakry na
3000 niewinnych ludziach, w tym dzieciach, wraz z samobójczą śmiercią powiedział w modlitwie do Boga "pozwól mi pomścić jedno w moich oczu". Co złego zrobili Filistyni że Samson ich tak mordował przed niewolą? Tylko tyle że czcili innego Boga. Izraelici z aprobatą Boga wybili w pień ludy zamieszkujące "ziemię obiecaną" tylko dlatego, że czciły inne bóstwa. Niczym się
  • Odpowiedz
  • 1
@LeVr: w 1 Jana jest napisane że Bóg jest miłością, a w księgach Rodzaju, Hioba czy w Objawieniu są używane tytuły "wszechmocny" względem Boga. Co do wszechwiedzy to bodajże w księdze Izajasza jest napisane że Bóg zna cały zastęp gwiazd i każdą z nich woła po imieniu, a w Psalmach że dostrzega ludzki zarodek.

Nie zmienia to faktu iż w tej samej księdze Bóg pozwala na masowe morderstwa, dzieli ludzi
Sandrinia - @LeVr: w 1 Jana jest napisane że Bóg jest miłością, a w księgach Rodzaju,...

źródło: a985f6c54a0b5db72ffaa44deaa214d4

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sandrinia:

Co złego zrobili Filistyni że Samson ich tak mordował przed niewolą?


Bóg nagradza i karze nie tylko ludzi z osobna ale całe narody i to tutaj na ziemi. Kananejczycy składali swoje dzieci w ofierze, uprawiali zoofilie, magię
  • Odpowiedz
  • 1
@Seduxisti:

Kananejczycy składali swoje dzieci w ofierze, uprawiali zoofilie

Czy historia to potwierdza, czy raczej jest to typowe demonizowanie i dehumanizowanie wrogów? Chrześcijanie tak twierdzą, ale jak do tej pory nie widziałam rzeczywistego źródła historycznego potwierdzającego że były składane ofiary z dzieci. Chodzi mi o źródło równie rzetelne jak to, które dowodzi iż król Dawid rzeczywiście istniał i panował nad Izraelem.
  • Odpowiedz
  • 2
@Seduxisti: dziękuję za źródło, nie znałam tych dowodów, teraz przynajmniej wiem iż rzeczywiście dopuszczali się czegoś takiego.
Tak czy siak, nie zmienia to faktu, iż Biblia zawiera informacje na temat Boga i Jezusa, które mi się nie podobają i które uważam za niemoralne.
  • Odpowiedz
@Sandrinia: No nic, jak będziesz miała ochotę o tym pogadać to pisz, bo naczytałem się trochę na ten temat i mogę pokazać Ci inną perspektywę. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sandrinia: Cala ta idea typu: Zrodzony, stworzony. Kurcze, egzystencja na tym lez padole bywa serio trudna @djtartini1 Zwlaszcza ze nawet tak proste nauki Jeszuy z Nazaretu sa zbyt #!$%@? dla takich jak Ty.

Twoja wiara opiera sie na Twojej prostocie i tym ze Bog ma "skomplikowane plany".

I zeby "zrozumiec" w sumie te proste mysli o moralnosci i uniwersalne zasady dobra i zla to i sto soborow Wam nie
  • Odpowiedz
  • 2
@Niedobry: ależ ja jestem ateistką i jak najbardziej widzę zależności o których wspomniałeś. Wcale nie potrzeba religii aby być dobrym człowiekiem, zwłaszcza że instytucje religijne pokazały już wielokrotnie iż przyczyniają się w dużej mierze do cudzego cierpienia. Nic mnie nie przekona do zmiany zdania bo już nie jestem zindoktrynowana, uwolniłam się spod wpływu i kontroli religii i żyje mi się dzięki temu znacznie lepiej. Co nie zmienia faktu że chętnie
  • Odpowiedz
@Niedobry: xd ty masz powazne problemy z glowa. ten cytat zreszta wszystko wyjasnia:

"Dzis mam czterdziesci lat i dalej uwazam sie za "sataniste". Aczkolwiek ze zgroza stwierdzilem w pewnym momencie zycka ze: Mi, hedoniscie, egoiscie i sataniscie dalej blizej do "Nauk Jezusa" w zyciu niz jego "Wyznawcom"."
  • Odpowiedz