Wpis z mikrobloga

@DiMaria: Dzisiaj tak się zastanawiałem czy ten program w ogóle przetrwa do wakacji, czy po prostu nie zostanie skasowany, ekhm, jego wdrożenie nie zostanie odroczone na "po wyborach" czyli na nigdy. Wskaźniki makro są fatalne, NBP i MF protestuje, no może być różnie. Czy on przyniesie dużo głosów w wyborach? Wątpię. Czy zadziała proinflacyjnie? Jak najbardziej tak.
to czysta korupcja


@LuciusMiximus: A to prawie na pewno XD Tylko czekać aż ujawni się prominentny polityk, który dziwnym trafem okazał się tak skuteczny w negocjacjach ze stołecznym deweloperem, że kupił od niego mieszkanie z 50 procentowym rabatem. Niczym znany szef koncernu paliwowego.
@mickpl: tylko jeżeli będzie zwiększona zdolność na BK2%. Jeśli zdolność będzie wyliczana tak jak przy zwykłym kredycie, to w sumie nie będzie to miało większego wpływu na rynek, bo ci ludzie i tak byliby zdolni do zakupu, tylko odłożą decyzję w czasie.
@DiMaria: w Krakowie potwierdzam. W moim bloku gdzie nadal było 30-35 mieszkań, ceny 50k do góry średnio per mieszkanie. I wielu deweloperów już się reklamuje opcja skorzystania z kredytu 2% (tak jakby to był jakiś ruch z ich strony). Myślę że jeszce podbija o kolejne 10% jak program wejdzie. Co ciekawe, niektórzy już dają opcje rezerwacji pod kredyt 2% i trochę tych mieszkań jest rezerwowanych.
@mickpl: ja nie wiem jak tu ktoś liczy kapitał polityczny do ugrania?
- ile będzie tych osób co wezmą BK2%? czy oni wszyscy zagłosują na pis? nie sądzę. jak ktoś jest antypis to nawet jak mu umorzą wszystkie raty to i tak na pis nie zagłosuje (bo prawa kobiet, bo katotaliban, bo milion innych powodów)
- vs ile będzie osób #!$%@?, bo się nie łapią?
- to do tych #!$%@? dodajmy
@affairz: Tu panie mireczku poszło zapewne tłuste smarowanie komu trzeba XD A że PO to podłapało jako niby sposób na przyciągnięcie młodych to świadczy, że żyjemy coraz bardziej w idiokracji.
- ile będzie tych osób co wezmą BK2%? czy oni wszyscy zagłosują na pis?


@affairz: Nie chodzi tylko o tych co skorzystają z tego kredytu. Chodzi też o ludzi, którzy budują nowe mieszkania i je wykańczają. Dalej pośrednio mamy też ludzi, którzy produkują materiały do budowy i urządzenia mieszkań. To są potencjalnie setki tysięcy ludzi, którzy może dzięki temu programowi kredytowemu nie stracą pracy. Jak byłaby całkowita zapaść na rynku (już