Wpis z mikrobloga

Czy tego typu mieszkania na Florydzie są budowane jako szkieletowe?

https://www.zillow.com/homedetails/1900-58th-Ave-N-APT-24-Saint-Petersburg-FL-33714/47286941_zpid/?

Trwałe to? Jak się w takim mieszka? Z tego co czytam mogę jako obywatel UE bez przeszkód legalnie kupić tam takie mieszkanie?

Co w przypadku jeśli miałbym tam nieruchomość, przekroczył czas legalnego pobytu/pracował na czarno, był zmuszony wrócić do PL i nie miałbym możliwości ponownie przylecieć do Stanów? Czy może są jakieś furtki, mając tam mieszkanie jakoś zalegalizować pobyt?

#floryda #usa #emigracja #mieszkanie #stanyzjednoczone
#pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
@grzesiek_ze_stycznia Chyba do pięciu pięter tak się buduje w USA i Kanadzie. Mieszkam od trzech dekad, jesli dobrze utrzymane bardzo trwałe. Technologia przybyła z Europy, w tym z Polski, została poprawiona i ujednolicona, przed wojną na polskiej wsi, wszystkie domy były tak budowane.
Kupić możesz, pobyt stały.... hmmm znajdziesz jakąś fajną wdówkę ( to mieszkanie dla ludzi w wieku 55+) to i obywatelstwo będzie.
  • Odpowiedz
@grzesiek_ze_stycznia "30 przekroczona" Jak szukasz nieruchomości, to zwróć uwagę na wymagany wiek. Nieruchomości dla emerytów 55+ będą o wiele tańsze od tych dla ludzi w wieku produkcyjnym. Jak mieszkałem obok takiego osiedla, to domek z garażem i ogródkiem dla emeryta był o połowę tańszy od mojego mieszkania z dwoma sypialniami.
  • Odpowiedz