Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomoc. Kupiłem laptopa na firmę. Laptop kupiony na allegro, według opisu aukcji "Sprzęt pochodzący z zagranicznej wyprzedaży producenta,
promocyjny. Nieużywany, posiada ślady przepakowania."
Jak przyszedł to postanowiłem przeinstalować Windowsa na czysto za pomocą narzędzia Media Creation Tool ze strony Microsoftu. Po przeinstalowaniu mam takie okno jak na zdjęciu.
Dlaczego wyświetla się coś takiego? Nie mogę zalogować się do swojego konta Microsoft.
#laptopy #komputery #windows10
Aroko - Potrzebuję pomoc. Kupiłem laptopa na firmę. Laptop kupiony na allegro, według...

źródło: 5DCCF455-58AA-4BF0-B4EB-46B342A7900C

Pobierz
  • 16
@Aroko: Pierwsze co to bym się zwrócił do sprzedawcy. Drugie to bym postawił system bez laczenia się z internetem czyli na koncie lokalnym. Trzecie to bym pogrzebał w uefi i zresetował wszystkie zabezpieczenia.
@Aroko: Próbowałeś formatować dysk, albo instalować jakiegoś Linuxa? Może wystarczy zaktualizować bios do najnowszej wersji ze strony producenta?
@Mikoma: @razzor91 @lentilek jutro będę odsyłał. W rozmowie telefonicznej to gość zapewniał, że to nówka sztuka. W rozmowie mailowej napisali, żeby odesłać. Tylko nie napisali, że zwrócą hajs, tylko coś mi o gwarancji gadali xD Jestem ciekawy, czy oddadzą kasę. Dodatkowo RAM wg biosu ma taktowanie 2133 a w opisie aukcji 2666. Więc samo to już słabo
@Aroko Laptop jest w autopilocie i tak łatwo nie wypadnie bez istotnych zmian sprzętowych. Odsyłaj sprzęt rozwiązuj umowę bo tam więcej rzeczy nie gra, szukaj innego sprzedawcy
@Aroko: Te wszystkie wyprzedaże producenta to SCAM jest tak na przyszłość XD Kupują używki leasingowe po firmach i tyle. A że teraz firmy wszystko w domenach mają, zapisane to wszystko w biosie albo uefi to tak jest. Kiedyś dostałem kompa też tak zblokowanego i jakoś wgrałem wina7 ale to już dawno. Co do biosu to i tak nie mogłem się dostać, reset nie pomagał bo jakieś hasło miał założone. Pewnie będą
@Aroko: to może być nówka, a np. dostawca zuploadował hardware hash do Autopilota

Aby to obejść wystarczy go teraz przeinstalować i nie podłączać się do sieci w trakcie konfiguracji, a dopiero po utworzeniu profilu
@komoornik: Super pomysł kombinować z nowo zakupionym komputerem xD Tak poza tym to jesteś pewien że laptop nie będzie krzyczał potem żeby go podłączyć do domeny ?Albo nagle za rok nie krzyknie ? xD
@lentilek: przeinstalowanie systemu to nie żadne kombinacje, w końcu to tylko zabawy z software ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem pewien bo działam w tym bagnie od dwóch lat, w tym stawiam praktycznie od zera całe środowiska (σ ͜ʖσ)

Chociaż wiadomo że posiadanie sprzętu którego hash jest w autopilocie tenanta jakieś firmy to nie jest optymalna sytuacja, ale realnie zarequestować