Wpis z mikrobloga

@sierramikebravo: To się nazywa optymalizacja podatkowa. Jedna firma za dużo musiałaby zapłacić podatku, więc albo się rozrasta i koszty budowy odlicza od podatku, albo sprzedaje/ kupuje jakieś bzdury po astronomicznych kwotach od spółek córek, żeby na koniec nie wykazywać przychodu lub jak najniższy, żeby opodatkowanie było niskie. Dla zwykłych januszy biznesu jeszcze branie kredytów, których nie muszą żeby ukryć przychody i tak działa system.
  • Odpowiedz
@dominowiak:

gdyby instalacja "ławki samorządowej" wyglądała tak samo jak prywatnej, to też tyle by kosztowała


I może to jest właśnie problem, może te dodatkowe koszty związane z realizacją takich pierdół sa po prostu zbędne. W tym przykładzie oczywiście koszt ławki 100000 jest przesadzony, ale to i tak wychodzi kilkanaście tysięcy za ławkę. Na prawde taniej byłoby wymieniać te ławki po 1000 zł bez procedur jak się zepsują, niż przechodzić te wszystkie
  • Odpowiedz
@Ciapaty: dodajmy jeszcze że czesio gdyby chciał startowac do takiego przetargu to procedury są tak zawiłe że musi zatrudniać dodatkowe osoby zeby to ogarniały.
Jednostki budzetowe wymagają żeby startujace firmy legitymowały sie jakastam konkretnym doswiadczeniem czy kadrą typu kierownik z uprawnieniami.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: napisałem sobie tak na inny temat. Na temat dzieci na innym wątku. Jak tak myślisz to jesteś zerem. Tego wątku nawet nie czytałem. Nawet nie wiem na jaki jest temat.
  • Odpowiedz
@neo78

Domyśliłem się, że chodziło ci o tamten wątek, ale coś ci się pomyliło. Nie jestem zerem, jeśli już to prędzej ty jako rozpłodowiec. Polecam zapoznać się się z tematem #antynatalizm jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i wyciągnięcie poprawnych wniosków na przyszłość.
  • Odpowiedz
Wysrałeś dwa gówniaki (co z antynatalistycznego punktu widzenia było kompletnie zbędne i szkodliwe) to jesteś ponad 2k do tyłu. Jeszcze oburzenie, że dofinansowanie ucięli z gminy. Masz 500+ i tak. Roszczeniowość rozpłodowców nie zna granic.

@kopawdupeswiniom:

Szkoda że twoja matka nie wyznawała tej filozofii -antynatalizm. Nie byłoby dzisiaj problemu z zerami.
2k to są drobne. Antynatalizm nie przewiduje eutanazji?
  • Odpowiedz
@neo78

2k to są drobne


To czemu OP marudzi?

Antynatalizm nie przewiduje eutanazji?


Eutanazja to jest bezsensowna i nieudolna próba wytarcia rozlanego kartonu mleka za pomocą chusteczki. Nie da się, ale oczywiście nie wolno tego zabraniać.
Podstawą antynatalizmu jest nie tworzenie nowych istot, a nie ich uśmiercanie.
  • Odpowiedz
Podstawą antynatalizmu jest nie tworzenie nowych istot, a nie ich uśmiercanie.


@kopawdupeswiniom: Najgłupsza filozofia z jaką się spotkałem. Filozofia dla przegrywów. Niektórzy nie powinni się rozmnażać bo szkodzą puli genowej danego gatunku.
  • Odpowiedz
@neo78

Najgłupsza filozofia z jaką się spotkałem.


A jednak nie podałeś ani jednego właściwego argumentu przeciw.

Filozofia dla przegrywów


Wszystkie żywe istoty są przegrane.

Niektórzy nie powinni się rozmnażać bo szkodzą puli genowej danego gatunku.


Nikt nie powinien się rozmnażać, a dobro tzw. "puli genowej gatunku" to tylko kolejne urojenie które nie ma potrzeby być "dobrą pulą". Poza tym, nie ma dobrych genów. Każde są wadliwe o czym wkrótce się przekonasz na
  • Odpowiedz