Wpis z mikrobloga

#ppk #pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #praca
Ej, do kiedy można składać rezygnacje z PPK? Miałem dawno ją złożyć, ale zawsze zapominałem.
Tak na logike to w każdym momencie powinno móc się ją zlożyć, ale nie wszystko jest w tym kraju logiczne - np. sami cie zapisują do PPK, jesli sie nie okreslisz

Wiec z tego powodu wole zapytać, jak to jest?
  • 13
@Freeyour możesz się wypisać w każdej chwili. jeden druk do kadr i po temacie.
Jak nie jesteś zapisany, to i tak musisz się wypisać xD bo jak nie to od od marca Cie zapiszą automatycznie.
@Freeyour: w każdym momencie możesz złożyć. Jak zrobisz to za późno to cię zapiszą i wpłacą za ciebie składkę, ale in tak możesz złożyć rezygnację aby nie pobierali tego dalej
@Freeyour: zawsze się opłacało. Jak nie chcesz tam oszczędzać to możesz sobie wypłacać kasę co miesiąc, kwartał czy ile tam chcesz. Zyskujesz na tym ok. 1% (twoja składka wraca do ciebie w 100%, składka pracodawcy w 70%, 30% idzie na twoje konto w ZUS).
Zyskujesz na tym ok. 1% (twoja składka wraca do ciebie w 100%, składka pracodawcy w 70%, 30% idzie na twoje konto w ZUS).


@Krupier: Moja skladka wróci, ale znając życie pracodawca zrobi taki myk, że wpłaci za mnie pieniądze do PPK, ale odejmie mi znowu z wypłaty by wyjsc na 0.
Przecież pensję masz pewnie stałą na umowie.


@Krupier: ja nie mam konkretnej kwoty

Ale jakby kombinował to lepiej uciekaj od takiego janusza.


@Krupier: A gdzie więcej zarobie w moim miescie niz u niego? xD
@Freeyour nie masz godzinowej, nie masz z góry ustalonej to jak ty się rozliczasz? Przecież musisz mieć umowę o pracę skoro pytasz o PPK.

Zysk zależy od pensji. Przy średniej krajowej jakiś tysiak rocznie wyjdzie (plus ewentualny zysk z inwestycji). Jak za kilka kliknięć raz w roku to dobry deal.