Wpis z mikrobloga

Ale mnie zagotowało.
Mam znajomego kierowcę, starszy facet po 60tce.
Od roku ma niedokrwistość nogi, coś podobnego do stopy cukrzycowej.
Co robi nasza wspaniała słuzba zdrowia?
Gość lata od szpitala do szpitala po Warszawie, robi badania - "nie możemy zrobić zabiegu przepychania bo nie ma terminów, Pan się zglasza do innego szpitala".
W innym szpitalu musi od nowa robić wszystkie badania by stwierdzić to samo, bo "my nie bierzemy odpowiedzialności za inną placówkę".
Mija czas, w tym przypadku ponad rok, człowiek caly czas na przeciwbólach i okładach.

Wczoraj go złapał taki ból że nie dał rady jechać. Trafił na SOR do szpitala w którym go wcześniej prowadzili.

Diagnoza?
"Będziemy amputować, za późno się Pan do nas zgłosił"

Idę #!$%@?ć barana w ścianę.
#nfz #zdrowie #sluzbazdrowia #zalesie #polska #chlewobsranygownem
  • 16
@mirekzwirek8: miazga, współczuję. Niestey smutna prawda jest taka, że jak chcesz u nas mieć jako taki skuteczny kontakt ze służbą zdrowia, to tylko extra ubezpieczenia, a jeszcze lepiej jakaś awaryjna górka..

Moja żona dostała w czwartek skierowanie 'pilne', do neurlolga, termin na NFZ, początek grudnia.. Dziś wizyta prywatna, całuję rączki szanownej pacjentki, 300 zł...
@mirekzwirek8: #!$%@? jak w polskiej sluzbie zdrowia. Moja żona dostala skierowanie na pilne usuniecie woreczka zolciowego. Najblizszy termin na NFZ byl na sierpień w jakimś szpitalu na drugim koncu województwa. Prywatnie za 3 dni. Za jedyne 4 koła. Zdrowie najważniejsze. I często prywatna sluzba zdrowia + dobre ubezpieczenie pozwala ogarnąć prostsze sprawy jak ta mojej lubej. W przypadkach onko, kardio, neuro - to już nie przelewki. tam juz są tak kosmiczne
@mirekzwirek8: Nie bronie NFZ bo to dno. Ale trzeba byc jebnietym żeby rok się użerać z systemem zamiast wziąć kredyt i załatwić to od ręki. Niektórzy nawet czekają po 5 lat na jakąś operacje, np moja babcia na operację biodra gdzie na spokojnie bliscy by się zrzucili ale nie, lepiej za darmo i chodzić o kulach przez tyle lat.
@mirekzwirek8: teściowie już na emeryturze, ale mają prywatną opiekę zdrowotną. Polecam. NFZ płaci im za wyjazdy do Ciechocinka itp. natomiast najpilniejsze badania robią prywatnie. Rehabilitacja i leczenie to mix. Zainteresujcie się tematem, może nogę da się jeszcze uratować, co dopiero kolejne opcje.
@mirekzwirek8: A później #!$%@? ludzie mi tutaj piszą, że w USA to jest #!$%@?, bo jak zachorujesz to ci nie pomogą, prywatna ochrona zdrowia ble, bo cię nie stać. No i #!$%@?, zabulisz, ale za to masz najlepsza opiekę na świecie. A w Polsce? XD
Jest tanio? Jest.
Jest dobrze? Ehh XD
@mirekzwirek8: Nasza służba zdrowia od zawsze była niewydolna, po covidzie jest jeszcze gorzej. Do rzućmy do tego tysiące ukraincow którzy obciążają system i mamy efekty, że Polak który całe życie płacił składki w najlepszym wypadku nie ma nogi a w najgorszym umiera przed wizytą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kutazero1234 działamy, szef się zaangażował w całą sprawę żeby pomóc chłopowi, zabukowane wizyty u dwóch specjalistów prywatnie na koniec tygodnia, w przyszłym tygodniu ma termin na amputację, mamy nadzieję że się uda