Wpis z mikrobloga

Znamy już wszystkie utwory 1 półfinału śmierci więc pozwolę sobie na krótki komentarz i pobawię się w typera wstępnych szans na awans danej piosenki do finału. Oczywiście zapraszam do dyskusji.

Chorwacja - 40% szans na awans. Asłuchalna piosenka. Chcieli zakpić z Putina, ale rykoszetem zakpili też z Europy, bo będzie musiała to obejrzeć i wysłuchać. 40% tylko dlatego, że wielu zagłosuje dla beki bo hehe Putin kaputt. Irlandia 2008 też była joke-entry ze 100% televotingiem i odpadła z kretesem. Jak to wejdzie to stracę wiarę w ludzkość. Moja ocena 0/10.

Irlandia - 0% szans na awans. Irlandia w najgorszym wydaniu. Jeśli miałbym wziąć najgorsze cechy irlandzkich piosenek z kilku poprzednich lat, to wyszłoby to co mamy teraz. Nie ma to absolutnie niczego, co pozwala myśleć, że ma jakiekolwiek szanse. Moja ocena 1/10.

Łotwa - 15% szans na awans. Nie jest to złe, ale Łotwa trafiła do złego półfinału. Tutaj po prostu przepadnie. Moja ocena 5/10

Malta - 40% szans na awans. Nietypowa propozycja od Malty, bo autentyczna. Malta nigdy nie była lubiana wśród publiczności, a tym razem jury nie pomoże. Życzę awansu ale będzie ciężko bo konkurencja silna. Moja ocena 6/10.

Norwegia - 100% szans na awans. Nie ma opcji, że to nie wejdzie. Jest zbyt dobre a przede wszystkim, zbyt popularne. Moja ocena 7/10

Portugalia - 60% szans na awans. Uwielbiam, jak nie lubisz to usuń konto ( ͡° ͜ʖ ͡°). Występ się raczej obroni, jest zbyt dobry. Piosenka też fajna i bardzo portugalska. Moja ocena 8,5/10

Serbia - 80% szans na awans. Zostawiam sobie 20% furtki, bo jest jakaś szansa, że ludzie tego nie zrozumieją. Ale raczej pewniak. Moja ocena 9/10

Azerbejdżan - 30% szans na awans. Ależ to jest pozytywne zaskoczenie! Nie spodziewałem się takiej propozycji po Azerbejdżanie. Odczuwam taki vibe Mislovitz jak tego słucham. Szkoda, że chłopaki mają niewielką szansę, bo średnio to pasuje na Eurowizję. Moja ocena 8,5/10

Czechy - 70% szans na awans. Wciąż ich występ w Liverpoolu to duży znak zapytania, ale sądzę że dziewuchy sobie poradzą. Wątek ukraiński też zrobi swoje. Moja ocena 8/10.

Finlandia - 100% szans na awans. Cóż można dodać, nie obrażę się jak za rok zawitamy do Helsinek. Moja ocena 9,5/10

Izrael - 50% szans na awans. Wiem, kontrowersyjna opinia, ale co ludzie widzą w tej piosence? Słyszałem już milion takich. Schematyczne, nudne, nawet trochę irytujące. Ona też nudna jakby wyszła z fabryki piosenkarek. Moja ocena 4/10

Mołdawia - 55% szans. Mołdawia umie w staging, Mołdawia umie w televoting. Lekko nad kreską. Moja ocena 7/10

Holandia - 70% szans na awans. Tak jak Duncan mnie ruszył w 2019, tak tu też wyczuwam jego obecność (jest jednym z twórców). Jest to mocne, jest to poruszające. Ludzie to kupią. Moja ocena 8,5/10.

Szwecja - 100% szans na awans. Dla mnie zbyt nachalne. Moja ocena 6,5/10

Szwajcaria - 60% szans na awans. Ten chłopak się wyróżnia w tej stawce, charakterystyczny głos i niezła piosenka. Moja ocena 6/10.
#eurowizja
  • 6
@cinu4: albo wyjmij kij ( ͡° ͜ʖ ͡°) bawi mnie odraza na Let 3. Tymczasem oni się wyróżniają, zapadają w pamięć i mają nawet taniec xD
Posłuchaj jaki pojazd zrobili Angeli, już rozumiem dlaczego porównywali ich do Kontrakty.

Najbardziej obawiam się o Serbię bo dla mnie muzycznie to mistrz, ale może flopnąć.
Reszta - pelna zgoda
@cinu4: Wydaje mi się, że Chorwacja ma o wiele większe szanse na wyjście niż nijaka Szwajcaria i Holandia (do tego przytłoczą je bangery z drugiej połówki). W tym roku nie ma jurorów w półfinale, a Chorwacja jest tak wyrazista i chwytliwa, że nie widzę opcji, żeby nie przeszła. Już widziałam, że wrzucali ją na socjale nawet moi znajomi niespecjalnie zainteresowani Eurowizją a to zapowiada spore zamieszanie w televotingu.

Trochę się cieszę,
Najbardziej obawiam się o Serbię bo dla mnie muzycznie to mistrz, ale może flopnąć.


@andromenda: Ja też się obawiam, bo w Serbii nie wygrał ani u jurorów ani u widzów. Ale ma wyrazistą propozycję, dla mnie to taki Melovin na bicie Hatari, małolatom może się spodobać, no i Serbów jest dużo wszędzie ( ʖ̯)
@cinu4: ja myślę, że Chorwacja ma większe szansę na awans niż Serbia, która będzie konkurować o głosy z Finlandią (obie mam wrażenie należą do alternatywy, ale Finlandia jest bardziej zjadliwa), zresztą w tym roku kraje bałkańskie nie mają zbyt licznego wsparcia sąsiadów, i jeśli awansują to raczej jako ostatnie. W dodatku przekaz Chorwacji jest na tyle wyrazisty, że może przekonać do siebie kraje z centralnej Europy - Czechy, Mołdawię, Łotwę, które