Wpis z mikrobloga

#informatyka #komputery #ram #procesory #procesor
spoko promocja trafiła się na RAM Goodram Pamięć Ddr4 Irdm Pro Crimson White 2x8GB 3600Mhz Cl18 1,35V - teraz pytanie, czy mając ryzena 5 2600 (który obsługuje max 2933mhz) mogę wrzucić te kości do mojego PCta? taktowanie po prostu zejdzie do tych 2933? patrzę trochę "przyszłościowo" bo kiedyś też i procesor trzeba będzie zmienić
  • 9
  • Odpowiedz
Irdm Pro Crimson White 2x8GB 3600Mhz Cl18


@RobiS: za ile? bo jak więcej niż 180zł to średnio warto, za 260zł są szybsze 3600cl16.

czy mając ryzena 5 2600 (który obsługuje max 2933mhz) mogę wrzucić te kości do mojego PCta?

obsługuje więcej. możesz wrzucić dowolne, nie licz tylko na stabilność XMP jak będą bardzo szybkie na ryzenie 2600.

patrzę trochę "przyszłościowo" bo kiedyś też i procesor trzeba będzie zmienić

to może 32GB
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: 186zł + darmowa dostawa, na płycie mam 4 sloty na ram więc w razie czego mogę kiedyś tam dokupić kolejne 2 kości. między CL16 a CL18 odczuje faktycznie aż taką dużą różnicę? komp głównie używany do gier
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: jeszcze jest promka na CORSAIR Vengeance LPX 16GB 3200MHz CL16 za 215zł i te same kości 3600MHz CL18 za 225zl
i jeszcze Kingston FURY Renegade 16 GB 3600 MHz DDR4 CL16 w jednej kosci za 228
  • Odpowiedz
@RobiS: dokupowanie ramów nie musi działać bezproblemowo, w środku bywają kości różne i potem trzeba podkręcać ręcznie i wszystko ustawiać jak się nie polubią aby to działało w miarę szybko.

odczuje faktycznie aż taką dużą różnicę?

nie
  • Odpowiedz
@DurzyHarakter30: U mnie GoodRam działał niestabilnie, poza tym jest znany w zasadzie tylko w PL więc jest duży kłopot z porównywaniem z innymi pamięciami, tudzież testy ewentualnie nie promujące kogoś tam

A pendrive na ntfs działał mi tragicznie jeśli chodzi o szybość zapisu/odczytu
  • Odpowiedz
Możesz ręcznie ustawić nasze moduły na dowolnej częstotliwości. Z tego co pamiętam, to nie posiadamy zapisanych pomniejszych profili dla Crimson White, więc działają albo w 2400 MHz (stock) albo na profilu XMP przy pełnej synchronizacji Gear1 na 3600 MHz CL18.

Są tam kości D-Die Samsunga (WD-BCWE lub WD-BCVF), więc nawet fajnie się kręcą. Gdyby jednak okazało się, że profil XMP nie będzie w stanie wystartować, to musisz ręcznie ustawić moduły na 2933
  • Odpowiedz