Wpis z mikrobloga

Ściągnąłem sobie demo Residenta Evil 4 i gra niby ma dokładnie te same wymagania jak Resident Evil Village, ale na tych samych ustawieniach graficznych na jakich grałem w Village czyli na "rekomendowanych", działa pod względem wydajności wyraźnie gorzej. W Village miałem na pewno 60fps prawie cały czas bo pamiętam ,że grało się niesamowicie komfortowo. Z kolei w tym demie Residenta Evil 4 niby nie ma żadnych przycinek ,ale mam wrażenie że liczba klatek to jakieś 40 fps. Najgorzej jest w mocniej oświetlonych lokalizacjach. Nie ma tam jakieś opcji , który obciąża zbyt mocno kartę? Oczywiście coś już grzebałem w opcjach ,ale jakoś nie mogę nic takiego znaleźć.

Specyfikacja mojego komputera:

Gtx 1060-6gb
i5-7400 3.0GHz
8gb ram

#residentevil #residentevil4 #gra #gry #pc #survivalhorror
  • 1
@Edenes: To samo u mnie i też mnie to zmartwiło. Może jak nvidia wyda sterowniki pod RE4 na premierę to będzie lepiej. Village chodziło mi na wysokich płynnie, a RE4 na trochę niższych niż Village właśnie około 40fps, natomiast FidelityFX podbija mi już do pełnych 75fps kosztem jakości obrazu.

Jeśli chodzi o wymagające ustawienia to na pewno cienie, fizyka, odbicia i włosy chociaż nawet obniżenie ich jakoś mocno nie poprawiło sytuacji,