Wpis z mikrobloga

Nie sądzicie, że Konfederacja, może dostać dodatkowego boosta ze względu na antyimigracyjne nastroje? Pis w 2015 roku rozdzierał szaty, że nie wpuści 10k imigrantów, a po 2015 w zasadzie wpuszczają jak leci na wizy pracownicze. Problem jest taki, że elektorat Pisu nie widzi w większości tego problemu, bo siedzą na wsiach i w małych miasteczkach, a Ci imigranci są w dużych miastach.
Na pewno Ruch Narodowy jest przeciwko takiej polityce. Nie wiem jak Mentzen i jego klika, bo może oni twierdzą że wolny rynek sam wszystko ureguluje xD

#konfederacja #korwin #mentzen #polityka
  • 8
Nie sądzicie, że Konfederacja, może dostać dodatkowego boosta ze względu na antyimigracyjne nastroje?


@card_man: nie, i niech kuce się modlą aby onucokonfa próg przeskoczyła.
Skończył się czynnik nowości a dzięki działaniom jakie podjęli stracą głosy tych co nie chcieli głosować na pis i po ale nic nie wiązało ich z narodowcami.
przecież tematyka wyborów będzie kręcić się wokół ataków na Jana Pawła II.


@M4rcinS: to chyba tylko dla emerytów. Młodzi ludzie mają różne zdanie o JP2, ale dla nich to nie jest jakiś główny wątek (tak mi się wydaje ;))
@card_man: Raczej nie. Nastroje antyimigracyjne i anty-ukraińskie są u nas wciąż na zbyt niskim poziomie aby można było skutecznie zbijać na tym kapitał polityczny. Co więcej, taka retoryka jest dla nich zbyt niebezpieczna bo dla wielu wyborców stanowi czynnik dyskwalifikujący.
Wydaje mi się że w Konfederacji to zauważyli, dlatego właśnie w ostatnim czasie tak bardzo zmalała aktywność Grzegorza Brauna.
@card_man: To miałoby sens za jakieś 2-3 lata gdyby ludzie byli zmęczeni wojną. Teraz jest na to zdecydowanie za wcześnie. A do wyborów zostało niespełna pół roku. A jak Rosja będzie przegrywać to konfederacja będzie tracić bo ludzie będą żyli sukcesami. Także to miecz obosieczny.