Wpis z mikrobloga

Zabieram sie powoli za remont kuchni w mieszkaniu, znalazlem juz wykonawce kompetentnego, ale jeszcze nic nie jest wybrane wiec mam pare pytan.

1) Czy warto korzystac z uslug projektantow? Wykonawca odradza, bo mowi ze moga mi to sami rozrysowac na kartce rysunkiem techicznym i na jedno wyjdzie a hajs doloze np na sprzet lepszy.

2) Jesli projektowanie samemu to jaki program do tego polecacie?

3) Z jakiej firmy warto wziac blaty? Nie musza byc super drogie, chce zeby byly trwale.

4) Czy jak kupowalem niedawno lodowke wolnostojaca to warto sie jej pozbywac na rzecz lodowki do zabudowy czy da rade jakos wkomponowac taka lodowke w uchnie na wymiar? Lodowki do zabudowy wydaja mi sie miec malo miejsca, ale wolnostojaca musi byc odsunieta od sciany i robi to problem.

5) Czy da rade kupic wieksze plyty indukcyjne niz standard w normalnej cenie i z galkami? Te standardowe sa dla mnie za male, bo jak robie jedzenie to potrafie na 2 glebokich patelniach + garnek np. na makaron dawac jednoczesnie i na gazowej juz jest ciezko a na indukcji nie moze nic wystawac, bo chyba sie wylaczy. Duzo gotuje i tu mi zalezy, zeby bylo to wygodne.

6) Warto bawic sie w szafki cargo? Sa warte swojej ceny? Wydaja sie spoko rozwiazaniem, bo mozna latwo siegnac i wyjac cos z tylu po wysunieciu calej, ale nie jestem do nich przekonany.

7) Z czego polecacie fronty meblowe? Mam mieszanie opinie od rodziny i znajomych i zdarza sie, ze najdrozsze fronty lakierowane sprawuja sie po latach gorzej niz fronty z dobra okleina.

8) Co zrobilibyscie w swojej kuchni inaczej po tym jak zaczeliscie jej uzywac i co wyszlo w praktyce po latach?

Zalezy mi glownie na tym, zeby bylo to praktycznie zrobione i mozna szybko i wygodnie jej uzywac. Wazniejszy jest ten aspekt niz sam wyglad, ale fajnie byloby pogodzic 1 z 2. Z gory dzieki za rady.

Zdjecie randomowe dodane

#kuchnia #pytanie #remontujzwykopem #remont #mieszkanie #gotujzwykopem
jegertilbake - Zabieram sie powoli za remont kuchni w mieszkaniu, znalazlem juz wykon...

źródło: obraz_2023-03-11_141149378

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@jegertilbake jak nie masz pomysłu na kuchnie i będzie Ci to robił zwykły stolarz to możesz pomyśleć o projektancie, albo samemu zacząć rysować. Ważne żeby stolarz to potem ocenił czy wszystko da się zdobić, jakie można okucia zastosować itp

Z frontów i blatów ja polecam eggera ale swiss krono tez jest spoko.

Lodówkę zostawiłbym wolnostojąca tylko można ją wkomponować w meble, te do zabudowy są dużo mniejsze

Bierz 5- palnikowa indukcję
  • Odpowiedz
@jegertilbake: Nie odpowiem na większość pytań ale mogę napisać czego na pewno bym unikała.
Nie chciałabym indukcji tylko 5 palników gazowych w zabudowie, nie chciałabym dziury na naczynia tylko fajny zlew, ważny jest oczywiście ciąg kuchenny, przestudiuj go.
Co jeszcze? Szafki pod sufit, zabudowane meble do podłogi, zero lakierowanych świecących jak jaja mebli, są bardzie trudne w utrzymaniu, nie kupuj najtańszych sklejek meblopodobnych takich frontów jak ma np. Marecki, to
  • Odpowiedz
  • 0
@arinkao: Z jakiego powodu gaz zamiast indukcji? Obecnie mam uchenke gazowa, uzywalem indukcyjnych i poza drobnymi niewygodami to ma tez sporo zalet, mniejsze straty energii.

Odstraszalo mnie glownie to, ze jak korzystalem z indukcji u innych to zmoczonym palcem ciezko zmienic temp, maly wymiar tych plyt i brak mozliwosci przerzucania zarcia nad ogniem. Po rozczytaniu sie o tym doszedlem do wniosku, ze bym bral indukcje 80cm z pokretlami a patelnie
  • Odpowiedz
@jegertilbake: Wolę gaz i tyle, dla mnie indukcja to jakaś ściema, nie ma nad czym dyskutować, każdy ma to co lubi. Zlew obok kuchni?
To chyba logiczne, w czasie gotowania wolałabym mieć obok blaty niż zlew, w czasie mycia garów wolałabym nie chlapać na kuchnie.
To jest najlepszy zlew jaki można sobie wyobrazić w wielkiej kuchni, dobrze że kończy się moda na te dziurki w blacie, zostaną przy nich tylko
arinkao - @jegertilbake: Wolę gaz i tyle, dla mnie indukcja to jakaś ściema, nie ma n...

źródło: 1599765486zlew-ceramiczny-Villeroy-Boch-Sink-Unit-2

Pobierz
  • Odpowiedz
@jegertilbake: projektanci tylko do wizualizacji i dobrania kolorów i jakiś wykończeń, elementów ozdobnych i oświetlenia, ogarnięty stolarz lepiej ogarnia funkcjonalność i ergonomię przestrzeni kuchni niż projektantka. Lodówka nie potrzebuje niewiadomo jakich odległości od stałej zabudowy w celu wentylacji. Szafki cargo out - jak najwiecej jak najszerszych szuflad, Kuchnie indukcyjna łatwiej utrzymać w porządku Blaty mogą być nawet kuchenne meblowe , dobrze zabezpieczone przetrwają naście lat Ja osobiście wolałbym tańsze fronty
  • Odpowiedz
@jegertilbake: a ja Ci napiszę tak, jeśli chodzi o projektantów i moje doświadczenie. Moi rodzice remontowali mieszkanie w kamienicy - kuchnia duża, ale 5 par drzwi, okna - słowem miejsca na szafli, piekarnik i zlew 4m jedynie ciągu, więc do ogarnięcia niewiele. Sama jestem projektantem.., ale nie wnętrz, jednak sama bliskość zawodów i wybór Ikei mocno ułatwił mi zadanie. (mają do tego program).
Zaprojektowałam, rodzice pojechali do IKEI, wczytali mój
  • Odpowiedz
@jegertilbake: kuchnia ikea, albno ikea kitchen... projektujesz online, tylko konto trzeba założyć. Zapisujesz sobie zmiany i warianty. Ja miałam max 6-8, nie wiem, jaki limit. Wejdź na ikea.pl
  • Odpowiedz
@jegertilbake: piszą, że nowy planner, teraz nie wchodzę, ale raczej lepszy niż gorszy, bo na studiach bawiłam się ok 2007 i nie miał porównania z tym, kiedy projektowałam prawdziwą i realną kuchnię.;) Tam można wygenerować rzuty i wizki, ale najpierw, j.w. pisałam ustaw sobie, pomyśl o funkcji, wstawiaj szafki, nawet na pałę, jak nie masz pomysłu, a później w szczegóły j. np. czy to mają być półki czy szuflady. Polecam
  • Odpowiedz
@jegertilbake: I P.S.jeśli masz wizję kolorystyczną jakąś, to mimo, że wyżej pisałam, żeby nie wchodzić w szczegóły, to w kolorkach, a nie w bieli lepiej się pracuje;)
  • Odpowiedz