Wpis z mikrobloga

Wbrew temu co sądzą niektórzy i co rozpowszechniaja ruskie trole pisząc '' Rosja za Katyń przeprosiła, a Ukraina za Wołyń nie'' to prawda jest taka - Rosja NIGDY za zbrodnię katyńską oficjalnie nie przeprosiła.
Owszem znajdziecie takie tytuły z przeprosinami na polskich stornach a nawet w Wadomościach z tamtego okresu, ale są to podrasowane teksty być może powstałe celowo aby zamknać temat. Teza o przeprosinach jest w tytule, ale w srodku już o przeprosinach nie piszą.
W relacji jakiś urzędnik mówi, że słyszał jak Jelcyn powiedział ''wybaczcie'', ale na Boga, w dyplomacji miedzynarodowej słowa których nie potwierdza druga strona uznaje się za niebyłe z jej punktu widzenia.
A na screenie macie potwierdzenie z 2008 roku, że oficjalnie Rosja za Katyń nie przeprosiła i nie przeprosi.
Tutaj jeszcze tekst wyjasniajacy fejk tezę, że za Katyń przeprosił Putin w 2010.
https://fakehunter.pap.pl/raport/52bed71b-60f4-4fe6-a222-111e0c3a7214

#rosja #ukraina #katyn #historia
szurszur - Wbrew temu co sądzą niektórzy i co rozpowszechniaja ruskie trole pisząc ''...

źródło: gddfds

Pobierz
  • 80
Wykopki które wiedzą lepiej niż IPN uwielbiam te eksperckość.


@Aquamen:

dlaczego kłamiesz i manipulujesz?


@Grooveer: Przecież wyjasniłem tę kwestię w tekscie nawet nie przeczytaliscie. Co ciekawe dwa ruskie trole sie rzuciły bo oram jedną z Waszych narracji.
Wyjscniam jeszcze raz - ktoś napisał, że Jelcyn przeprosił, ale nie ma tego w dokumentach.
Dajcie stenogram z wypowiedzi o przeprosinach. Już pomijam, że ja pisze o przeprosinach a tu dostaje tekst gdzie
@Aquamen: Czyli się zbłazniłeś i okazało się, że miałem rację. Nie było oficjalnych Rosji za zbrodnię katyńską. Zresztą na logikę gdyby takie istotne zdarzenie miało miejsce to byłyby na nie dowody w internecie. Skoro ich nie ma to nie było przeprosin.
IPN może być autorytetem w kwestiach badan historycznych, a nie w aspekcie relacjonowanie aktualnych wydarzeń.