Wpis z mikrobloga

Zwracam sie do szanownego grona ekspertów z #nieruchomosci i #kredythipoteczny o radę. Mam na oku pewną nieruchomość, ale chce ją wziać z #kredyt2procent , który wejdzie pewnie jakos pod koniec roku. Czy mogę podpisać jakąś umowę przedwstępną dzięki której poczekałby na mój kredycik do konca roku? Na przykład tak - czekamy do listopada, jeżeli do tego terminu nie kupię to przepada mi zabezpieczenie w wysokości 15k. Spotkaliście sie z czymś takim?
  • 10
@marcpol: a wiesz jak patrzą na to sprzedający? Raczej niechętnie czy nie mają z tym problemu? Tak ogólnie oczywiście, jak taka forma zabezpieczenia jest odbierana przez ludzi.


@komakow: To indywidualne kwestie. Prawdopodobnie większość sprzedających będzie wolała sprzedać nieruchomość wcześniej.

@marcpol: Właśnie, o ile druga strona się zgodzi. Kwestia zapisów takiej umowy - ja bym na pewno brał radcę / mecenasa, druga strona pewnie też powinna.


@konsument: Umowa może
@marcpol: ja słyszę głosy od doradcow którzy działają od lat w branży i przeżyli wszyskie MDMy, ze tu jak otworzy się program to kasa skończy się w ciągu pierwszych kilku godzin ;)


@KromkaMistrz: Też pamiętam MDM, gdzie występował konkretny limit. W przypadku programu Bezpieczny Kredyt na razie nie ma informacji o limicie, a jedynie o szacunkowym koszcie programu.
@marcpol: A czy własny doradzca kredytowy szybciej ogarnie złożenie takiego wniosku czy lepiej samemu występować do banku? Też trochę się boję że jak wleci juz ten kredyt to będzie ciężko się dopchać. Mówisz że nie ma mowy o limicie, ale jestem pewien że będzie ograniczony budżet i nie dla każdego wystarczy, przynajmniej w pierwszym roku.
@marcpol: A czy własny doradzca kredytowy szybciej ogarnie złożenie takiego wniosku czy lepiej samemu występować do banku? Też trochę się boję że jak wleci juz ten kredyt to będzie ciężko się dopchać. Mówisz że nie ma mowy o limicie, ale jestem pewien że będzie ograniczony budżet i nie dla każdego wystarczy, przynajmniej w pierwszym roku.


@komakow: Nie ma na razie informacji o jakichkolwiek ograniczeniach budżetu. Trzeba pamiętać o tym, że