Wpis z mikrobloga

Hej
Mirki I Mirabelki

Zgodnie z obietnicą wracam z zakończeniem historii z kradzierzy uli z zeszłego roku.

Tldr:
Rok temu ukradli mi pszczoły z pożytku.

Po pierwszej w mojej ocenie słabej reakcji policyjnego dyspozytora.Kryminalni stanęli na wysokości zadania i ujęli sprawcę.

Okazało się że ukradł też ule innemu pszczelarzowi z innego powiatu. Sprawca został właśnie skazany przez sąd.

Pierwszy wpis z kradzierzy:

https://wykop.pl/wpis/66024681/wpis

Drugi wpis z działań policji:

https://wykop.pl/wpis/66377387/wpis

Otóż w lutym odbyła się rozprawa i mam już zakończenie historii.

Sprawca dostał 8 tysięcy grzywny koszty sądowe oraz po dwa tysiące dla poszkodowanych.

Z zabawnych lub i nie =) kwestii sprawca w sądzie zagadał do drugiego z poszkodowanych twierdząc że dbał o te pszczoły i zawiózł je na bardzo dobre miejsce w związku z czym ich dobra ogólna kondycja to jego zasługa:)

Czyli ostatecznie happy end. Choć nie wiem czy wyrok nie jest zbyt łagodny.

Natomiast ogólnie jeszcze raz przypomnę że policja w tym przypadku na wielki plus.

#policja
#pszczoly
#kradziez
#kradno
#rolnictwo
#lodz
#zlodzieje
#miod
  • 23
@DeoLawson super dobra rodzina w ciągu roku może wyciągnąć na średniej liczbie pożytku nawet wiecej jak 20 kg miodu. Miód kosztuje różnie od 30 do nawet ponad 50 zł w detalu. więc może być ponad 1000 zł warta. Wartość rodziny jest inna w trakcie pożytku a inna po sezonie.
lol chłop #!$%@?ł recydywę a nawet zawiasów nie dostał


@samarin: to nie recydywa.
Poza tym, grzywna jest właściwie bardziej dotkliwą karą niż "zawiasy" - trzeba tę karę faktycznie wykonać.

Niestety, słabo się karze złodziei i nawet sama kodeksowa kara przewidziana za kradzież jest bardzo niska.
@paincreator: Ehhh, nigdy tego nie pojmę. To ma być kara? Facet z premedytacją #!$%@?ł czyjąś własność i jedyne co dostaje to kara pieniężna, w dodatku tak niska. Kradzież uli to na pewno nie jest spontaniczna akcja, musiał to planować i mieć wszystko dobrze obmyślone. Przecież wiadomo, że będzie kradł dalej, ba, taki wymiar kary to zielone światło dla innych #!$%@?ów.


Dobrze, że chociaż odzyskałeś swoje pszczoły Miras.
@Bover
Typ z premedytacją powtórzył w sporym odstępie czasowym dokładnie to samo przestępstwo w innym miejscu na innej ofierze, wg. definicji prawnej oczywiście nie recydywa, ale od razu widać jakie typ miał zapędy. gdyby OP go nie przyłapał to najprawdopodobniej złodziej by kradł dalej. Takich ludzi powinni dojeżdżać w sądzie, bo to nie jednorazowy wyskok. Poszkodowani odzyskali tylko utracony hajs, ale co się nalatali po sądach i nasteresowali to już za to