Wpis z mikrobloga

Świetny materiał z wycieczki motocyklami z Polski do Afganistanu i dalej do korytarza Wahańskiego.
Bardzo POLECAM.
Na filmie jest tylko Afganistan
https://youtu.be/qM72c1AlIQY
Jeśli ktoś z was jeździ motocyklem gdzieś dalej po za Europę to pewnie słyszał o Samborze. Taki gość który kiedyś jeździł samotnie lub z kolegami po krajach głównie na wschód a dziś ma firmę organizującą wycieczki motocyklowe.
#motocykle #podroze
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@conejo89: czytałem wielokrotnie, mam w domu. Czy ja bym polecił? Tak średnio bym powiedział, tak średnio. Napisana dobrym literackim językiem ale średnio ciekawa. Może dlatego że prócz Afganistanu i Chin byłem tam gdzie on?
W dodatku ten tytuł nie nazwał bym go przewrotnym tylko raczej zadufanym. Marco polo to był wielki podróżnik i jego wojaże są spisane gdyż on je dyktował miesiącami. Wiem że w Tadżykistanie mianem Marco polo nazywa
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: ee chyba przesada. Poznałem Sambora, nie nazwałbym go bunczucznym. Dla mnie gościu ma pomprostu wywalone i podróżuje, a wycieczki dla innych są przy okazji.
A sam tytuł jak dla mnie właśnie super chwytliwy, bo chodzi dosłownie no zjedzenie owcy, ale w pierwszej chwili każdy skojarzy z podróżnikiem.
Też byłem w Kirgi i w Tadżykistanie, ale najbardziej mnie jara Afganistan i ta część wypraw Sambora na mnie robi wrażenie.
  • Odpowiedz
@conejo89: a jak się dostałeś do Kirgizji i Tadżykistanu? Na kołach czy. Właśnie samolotem a motocykle przyciągnął Sambor albo inny tego typu gość?
Ja odwiedziłem jeszcze Kazachstan, Uzbekistan i Mongolię. A i oczywiście z 25 tys km po Rosji aż do Ułan idę.
Z bliższych to Czeczenię, Dagestan, itp. Gruzję, Osetię, Armenię itp.
  • Odpowiedz
@conejo89: ja miałem okazję wjechać do Afganistanu, przez 2 dni byłem od niego o 100metrów ale przyznaję się, nie miałem odwagi. Wtedy wojska koalicyjne w tym nasze były w Afganistanie a na live lake hulały filmiki z mordowania tępym nożem obcokrajowców.
A ja nie chciałem tak skończyć dlatego tam nie pojechałem.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: Sambor mi moto transportował do Biszkeku i to w sumie tyle z części ktora on organizował. Potem leciałem z ekipą dowodzana przez Szparaga i Milenę ze Stajni ;)
Afganistan widziałem przez rzekę i już było nieźle wrażenie.
Czytałem Twoje opisy z wypraw na wschód. Teraz trochę tam ciężko będzie się poruszać.
  • Odpowiedz
Czytałem Twoje opisy z wypraw na wschód. Teraz trochę tam ciężko będzie się poruszać


@conejo89: ja się cieszę że trochę Rosji przejechałem, bo jak dzwoniłem pod koniec 2021 roku o wizę do biura to się okazało że ani biznesowych ani turystycznych już Rosja nie wydaje. A potem wojna a miałem w 2022 jechać do magadanu.
Teraz zamknęły nam się kierunki na wschód bo jak się nie ruszysz to najłatwiej Rosja.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: mróżyłem oczy przy błędach ortograficznych i skupiałem się na opisywanych przygodach - bardzo przyjemna lektura. Może jakbyś dobrego korektora ogarną czy innego redaktora, to by z tego mogło wyjść coś zajebistego. Utkwiła mi w pamięci historia jak z jakimś ruskim kazachem zapierdzielales w jego furze ????
  • Odpowiedz
Ażeby pisać poprawnie musiał bym mieć wykute na blachę jak profesor od ortografii wszystkie odmiany i przypadki i inne wypadki i nad każdym słowem naprawdę nad KAŻDYM się zastanawiać i szukać w głowie czy tutaj się odmienia czy nie a może jakiś wyjątek przy słowie ktury?


@mpetrumnigrum: czyli tak jak ma przeciętny absolwent LO
  • Odpowiedz
czyli tak jak ma przeciętny absolwent LO


@Anakee: no nie, zapytaj się któregoś z maturzystów o te wszystkie odmiany i przypadki itp. większość ci powie że ó wymienia się na o i to tyle. Ludzie zapamiętują poprawną pisownię przynajmniej moi znajomi i jak piszą to się nie zastanawiają nad pisownią co drugiego slowa.
Dobra skończmy temat. Miłego dnia.
  • Odpowiedz