Wpis z mikrobloga

Skąd nazwa "Wędrowne Motyle"? Tak funkcjonujemy w przestrzeni już 13/14 lat. Niby to nazwa dziwna. Ale ma konkretną genezę
W najnowszym odcinku na kanale jest to wyjaśnione w ciekawej scenerii na Jukatanie

Przy okazji ciekawostka o banknotach zarówno 50 jak i 100 pesos, które mają na sobie właśnie Wędrowne Motyle, które zainspirowały nas 14 lat temu. Piszę w liczbie mnogiej dziś z szacunku dla mojej drugiej połówki, bez której zapewne to wszystko by nie "pykło".

Motyl to kobieta. W języku włoskim, w języku hiszpańskim... farfalla, mariposa. I taka też była geneza naszego logotypu a potem marki. Pewnej konsekwencji. Ale do tego trzeba było kilkunastu lat konsekwentnej pracy z własnym stylem i rozwoju nowych umiejętności, by móc całkiem przejść "na swoje".

Symbolem miał być zwierzak. Zwierzak, który podróżuje.

Węgorz? Waleń? Sójka? No nieeee. Antylopa, Karibu? Hmmm... ;)

Po wielu przemyśleniach trafiło na Danaus Plexippus, motyla monarchę, który jest symbolem świadomych podróży. Do dziś niewytłumaczalny instynkt, wbudowany kompas pozwala mu podróżować pomiędzy Meksykiem a USA i Kanadą. Wie jak. Wie po co. Wie kiedy.

Jeden z rezerwatów, do których trafia w Kalifornii leży obok miasta MARIPOSA. Trafił nawet na meksykańskie banknoty jako WAŻNY SYMBOL TEGO KRAJU.

Choć nie trafiliśmy w Góry Sierra Nevada, to podróż do Meksyku stała się dla nas podróżą symboliczną, do genezy naszej marki.

Ludzie, internet, inni blogerzy zaczeli nas nazywać MOTYLAMI, z uwagi na motyla w logo. Aż z czasem ta nazwa stała się popularniejsza, niż sam adres bloga ;) I tak już zostało. W telewizji, na YT, social mediach funkcjonujemy jako Wędrowne Motyle. Blog został na adresie generycznym. Niekoniecznie gramatycznie poprawnym, ale adresy www nie muszą trzymać się tej zasady.

I z perspektywy czasu... To było dobre. W budowaniu marki osobistej oprócz czasu i zaufania ważne są też te łatwo kojarzone symbole i określenia. Nawet kolory (naszym brand-kolorem jest zielony - Motyl Monarcha został przekolorowany).

Więc bardzo dobrze się to wszystko ułożyło i potoczyło. Tylko oby została ta "zwiewność" co kilka lat temu ????

Najlepszego Dla wszystkich mirabelek, obserwatorek, widzek, czytelniczek. Rozwijajcie skrzydła! ????????

#pannoramixtrip - tag autorski

#tworczoscwlasna #youtube #meksyk
Pannoramix - Skąd nazwa "Wędrowne Motyle"? Tak funkcjonujemy w przestrzeni już 13/14 ...

źródło: PANA9405-2

Pobierz
  • 57
@hadrian3: Jak wrzesień to celuj tam gdzie będzie ciepło i ciepła woda. Kalabria, Sycylia, Apulia - polecam bardzo. Tanio, ciepło, smacznie. Jeśli nie masz uczulenie na południowowłoski bałagan. Loty masz z Poznania do: Bari (Apulia) albo Rzymu (to nie problem wsiadasz w szybki pociąg na Termini i jesteś w 2 godzinki nad lazurowym morzem i plażami Kalabrii w Scalea albo Tropea.
Drugi tym to Pula lub Zadar. Masz tanie loty za
@Pannoramix: Chciałam tylko wyrazić swoje uznanie dla twórczości Twojej i małżonki, bo patrząc na te beznadziejne wys*ywy (bo nie można tego nazwać w wielu przypadkach krytyką, a co dopiero konstruktywną) co niektórych pod tym wpisem (cóż, wykop już puka od spodu, po wprowadzeniu nowej szaty graficznej sama zaglądam tu sporadycznie), nie mogłam odmówić sobie napisania paru słów. Nie wiem jak wpadłam na Wasz kanał, chyba właśnie tu - chociaż jedna pozytywna