Wpis z mikrobloga

Czasami nie dziwie się skąd ten hejt na pośredników.
Pytam znajoma agentkę czy ma mieszkanie na sprzedaż na osiedlu X, bo klient czegoś tam szuka.
Odpowiada ze ma, ale nie współpracuje przy tej ofercie - myślę spoko, jakoś się na pewno dogadamy, może ma mała prowizje od sprzedającego więc musi wziąć większą od kupującego - tak działa część agencji - byle pozyskać mieszkanie na sprzedaż.
Prawda byla jedna inna... nie współpracuje, bo to jej prywatne mieszkanie które sprzedaje i dodatkowo sama bierze prowizje od kupującego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czaicie to? Zarabia X na sprzedaży mieszkania i jeszcze chce prowizje od kupującego brać xD

Ręce opadają.

#nieruchomosci
  • 19
@herbatananoc: @Sabarolus: @poison101:

Niestety Gowin popłynął liberalizując dostęp do zawodów. Sam dostęp mógłby sobie być swobodny ale zakaz działania w warunkach konfliktu interesów albo chociaż obowiązek informowania o nim przed podpisaniem umowy to coś co powinno być wpisane pod sankcją zakazu wykonywania tego zawodu. Coś jak z byciem np. w zarządzie spółki - nie ma na to licencji, może to robić każdy, ale za określone przestępstwa można dostać zakaz.
Niestety Gowin popłynął liberalizując dostęp do zawodów.


@szejsetdwajsciaczy: problemem nie jest dostep do zawodów tylko ramy ich funkcjonowania....
Co to za wielkie halo byc posrednikiem? Nie potrzeba tu ograniczen. Natomiast potrzeba regulacji ram funkcjonowania co do prowizji/ udzielania informacji/ wprowadzania w błąd, niedotrzymywania staranności ( celowej lub nie, bez róznicy) itd itp...
@KromkaMistrz: pośrednictwo już jej na łeb siadło chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hmm muszę wdrożyć to u siebie, trzeba zacząć doliczać opłatę za znalezienie osoby która wykona zleconą pracę.
@KromkaMistrz: ja kilka razy przymierzałem się do kupna mieszkania i zawsze trafiałem na pośrednika po którym mi się wszystkiego odechciewało. Ściema za ściemą, spóźnianie się 1h na prezentację, presja by podjąć decyzję w 2h (mimo że potem jeszcze długo mieszkanie stało) , nieznajomość prezentowanego lokalu a prowizję kasują kosmiczną. Teraz jak widzę że przez agancję to ignoruję takie ogłoszenie.
@rwrcrw: ja byłem pośrednikiem i teraz szukam dla znajomego nieruchomosci, oglądam ja zanim on ja zobaczy. Tyram agentów jak tylko mogę, miałem sytuacje ostatnio, ze agent mi mówi, ze tutaj są takie warunki transakcji, ze kupujacy musi zapłacić prowizje, na co ja, ze ciekawe co na to właściciele, bo za 60 zł kupię dostęp do KW i odezwę się do nich samodzielnie, zobaczymy co powiedzą na to, ze nie przedstawi pan
@rwrcrw: niestety tak to wyglada na umowach otwartych - jakby wszyscy klienci dawali jednej agencji na wyłączność, a agenci umieli pozyskać wyłączność - rynek byłby zupełnie inny. Ja mam 100% wyłączności i wiem wszyskto na temat swoich nieruchomości. O ostatniej sprzedanej to mógłbym książkę napisać: łącznie z konstrukcja dachu, instalacjami itp