Wpis z mikrobloga

Szukam jakiejś planszówy dla mnie i moich znajomych. Wymagania:
-Gramy w różnych składach od 3 graczy minimum do nawet 8 maksimum. Pewnie ciężko coś takiego znaleźć więc może coś do 6? Ewentualnie do 4 w ostateczności.
-Jesteśmy amebami więc nie może być za trudno bo tego nie ogarniemy.
-Czas rozgrywki 30-45 minut no góra 1h na partię. Nie lubimy siedzieć w nieskończoność przy jednej grze.
-Do 200zł (może być za używkę w dobrym stanie)
-o wiele lepiej się bawimy jak gra ma jakiś śmieszny setting albo jest na licencji jakiegoś lubianego przez nas uniwersum (na pewno Harry'ego Pottera wszyscy lubimy)
-nie za bardzo lubimy totalną losowość - fajnie jakby jednak gra czasami pozwalała przyjąć jakąś strategię.
-Mamy już sporo gier imprezowych więc coś bardziej przypominającego klasyczną planszówkę byśmy preferowali.
Co mamy:
-odjechane jednorożce z dodatkami - dość mocno losowa ale bardzo nas zawsze bawi i sprawia sporo frajdy,
-7 cudów świata - dobra gra, taki chyba górny lvl jeśli chodzi o pożądany poziom trudności ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko lekko nam się już znudziła,
-Betrayal at house on the hill - totalnie nam nie siadła. Zagraliśmy już z 4 czy 5 scenariuszy i zawsze bardziej się męczyliśmy niż mieliśmy fun. (BTW. Mogę sprzedaż używkę w bardzo dobrym stanie),
-Hari Pota Time's Up - nasza obecna ulubiona imprezówka,
-Ankh Morpork - straszne z nas nooby w tę grę ale lubimy uniwersum więc czasami gramy,
-Avalon: Rycerze Króla Artura - nasza druga ulubiona imprezówka.
-eksplodujące kotki nas zanudziły - jednorożce są dużo lepsze

#grybezpradu #planszowki
  • 14
@vateras131:
Fasolki/Bohnanza: sadzenie i koszenie fasolek, prosta gra karciana, szybka rozgrywka, duża liczba graczy, śmieszne grafiki, dzięki negocjacjom zawsze jest ciekawie.
Lords of Waterdeep z dodatkiem Scoundrels of Skullport: worker placement w świecie Forgotten Realms, do 6 graczy, jesteście lordami Waterdeep i zatrudniacie bohaterów, by wykonywali zadania oraz przeszkadzacie współgraczom w tym samym, minusy - tylko po angielsku, dostępne tylko używane.
@vateras131: najgorsze, że wiele fajnych i prostych planszówek ma masę zasad.
Zobacz sobie Beez, Eldorado, Res Arcana, vikings gone wild + dodatek. Może ci podejdą, może nie, trochę inaczej imprezujemy z planszówkami.
@Qullion:
No to trochę podbija próg wejścia.
Natknąłem się teraz na dwie ciekawe gry: Disney Villainous i Marvel Villainous. Wyglądają całkiem ciekawe i są osadzone w uniwersach, które bardzo lubimy.
Spoglądam też nieśmiało na Talisman Harry Potter (no bo hari pota...) tylko strasznie droga i nie wiem czy to do końca by nam przypasowało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja bym kupił Decrypto, może Taboo. Na mniejszą ilość graczy Tyrants of the Underdark. Tyrantsi w gruncie rzeczy są bardzo prostą grą jak się ogarnie raptem kilka zasad. Gramy w nią często bo tłumaczenie to max 20-30 minut.
@vateras131:
Dixit - zasady do wytłumaczenia w minutę, 8 graczy, bez względu na ilość graczy mniej więcej ta sama, przewidywalna długość rozgrywki (~30 min), rozgrywka opiera się na kartach więc nie potrzebujecie przestrzeni na rozstawianie się z planszetkami, zasobami etc. Świetna re-grywalność i masa dodatków

Na Skrzydłach z dodatkiem Ptaki Azji rozszerza rozgrywkę, chyba do max 8 graczy (albo 7) - przy tylu graczach może wam rozgrywka zająć lekko ponad godzinę
@Nubzor: w Taboo czasami gramy używając apki na telefon albo w ramach party time lub time's up więc kolejnej sztuki nie chce. Tyrantsi wyglądają całkiem ciekawie.

@Mirkosoft
To Na Skrzydłach wygląda BARDZO ciekawie. Sprawdzę ją dokładniej ale możliwe, że mamy zwycięzcę :)