Wpis z mikrobloga

Planuje się wybrać na trening bjj lub mma. Za dzieciaka chodziłem ze 2 lata na bjj, ale teraz jest taka różnica że mam 25 lat, jestem bardzo masywny, 194cm/123kg. No i od 2019 mam w sumie tylko siedzący tryb życia, kondycja to dosłowne zero, 4 piętro to już trochę wyzwanie itd. I generalnie chciałbym trochę zrzucić i się ruszać, ale na prawdę mam dużą niechęć do siłowni, ale od zawsze lubiłem się poszarpać, dlatego stwierdziłem że pójdę na to mma lub bjj. Natomiast moje pytanie jest takie, czy jeżeli nie mam w ogóle kondycji, to czy na przykład na mma jest sens w ogóle iść tzn, że nie będę wyrabiał kondycyjnie za grupą i mój trening będzie do dupy? Czy w klubach jakoś radzą sobie z takimi klocami, żeby mogły iść swoim tempem. I uważacie że szybciej zrzucę i na biorę kondycji na mma czy bjj?
#sztukiwalki #mma #bjj
  • 4
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@czarek-zak: ogólnie to Bjj jest spoko opcją bo tam dużo idzie na kondycje w sensie zależy jak robi się rozgrzewkę ale standardem jest walka o pozycje gdzie przez 5 minut szarpiesz się aby sprowadzić kogoś do parteru lub założyć dźwignie. W mma podobnie jak w bjj możesz mieć problem ze sparing partnerem z powodu gabarytów.