Wpis z mikrobloga

@FLAC:

Miasto 15 minutowe, C40


No właśnie bezmyślnie łączysz kropki. C40 to inicjatywa i rekomendacje na rzecz ograniczenia emisji CO2. Jedną z jej bardzo wielu rekomendacji jest miasto 15-minutowe, bo to chyba logiczne, że jeżeli ludzie będą mieli blisko do sklepów i usług to nie będą musieli jechać autem i częściej wybiorą spacer. Ale C40 to nie to samo co miasto 15-minutowe tak samo jak koło to nie jest to samo
  • Odpowiedz
no i właśnie to bylo bardzo dobre rozwiązanie i nadal jest bo ogranicza liczbe samochodów w miastach


@ShadyTalezz: Masz całkowicie racje. Jako student przeprowadziłem się do Poznania i w ogóle nie potrzebowałem samochodu. Nawet oferowano mi go za darmo, ale odmówiłem. :) Dopiero jak zacząłem pracować w delegacjach to kupiłem samochód. Teraz mam dwa i w sumie jeden stoi zupełnie nieużywany. Raz na miesiąc go odpalam, żeby przetoczyć opony i rozgrzać
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz:

tylko akuray komuna jeśli chodzi o planowanie miast robiła to 10x lepiej niż wolny rynek, wystarczy porównać polskie miasta do amerykańskich abominacji, gdzie wszędzie jedzie się godzine samochodem po dwudziestopasmowej drodze a wszystko i tak zakorkowane, większość miejsca w miastach to betonoza w postaci parkingów a transport publiczny to nieporozumienie.


@ShadyTalezz: Tylko akurat to, o czym piszesz to owoc dużych, rządowych projektów przebudowy miast w imie idei inspirowanych poglądami
  • Odpowiedz