Wpis z mikrobloga

Mircy spod tagu #rower możecie pomóc w kupieniu dobrego roweru? Nie jestem żadnym profesjonalistą, ale lubię popedałować sobie od czasu do czasu. Teraz jeżdżę na jakimś starym złomie, ale jak już zamierzam się przesiąść to na coś dobrego. Najważniejszy dla mnie stosunek cena/jakość raczej bez limitu hajsu, tylko w granicach rozsądku. Nie chcę przepłacać za niepotrzebne bajery albo markę.

wymagania:
-nie elektryk
-dość uniwersalny - większość asfalt/kostka ale tez szuter i las
-coś do łykania kilometrów, ale jednak żeby jakiś komfort był
-głównie na weekendowe wypady poczilować, ale też czasem polecieć treningowo

Ogólnie coś uniwersalnego lekko w kierunku a'la szosa na max parogodzinne wycieczki.

Ktoś, coś?
  • 6
@klefonafide: chyba nie doceniłem cen w rowerowaniu. Powiedzmy, że za gotowy rower do jazdy nie chcę wydać więcej niż 10k, chętnie może być nawet mniej :D To w końcu na jakieś weekendowe wypady :P
@lestear: jak a'la szosa to brzmi jak gravel skoro chcesz do lasu czy na szuter wjeżdżać. Jak nie masz limitu kasy to szukaj takiego ze sztywnymi osiami i koniecznie z hydraulicznymi hamulcami bo mechaniczne to dramat (sam takie mam, nigdy więcej). Np. coś w stylu Marin Nicasio 2, przede wszystkim szukaj czegoś co Ci się wizualnie podoba.
@lestear: popa na Unibike geos - trudno dostać ale PETARDA jest.. na grx rx400 jest. Sam bym z chęcią taki rower przygarnął. Ewentualnie bież cokolwiek na tarczach i wymień na jakiś mech-hydr trp choćby
@lestear ja sprzedaję swojego gravela Cannondale Topstone Carbon 3. przejechane 130km.
ile masz wzrostu i skąd jesteś?
pracuje w sklepie rowerowym to mogę Ci podesłać kilka opcji