Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #pytanie

Właśnie zamówłem kreatyne i beta-alanine i tutaj pojawia się moje pytanie. Stosował to ktoś? Jak efekty? Jak z dawkowaniem?

Do tej pory w dni treningowe waliłem 6-10 gramów kreatyny, w nietreningowe 3-5. Zostawić to dawkowanie i dorzucić 4-5 gramów beta-alaniny, czy obciąć o połowę dawkę krety?
  • 22
@fenis: Kreatyna 3-5g dziennie, codziennie, cały czas, bez fazy ładowania. Po treningu podobno najlepiej. A po beta alaninie cudów bym się nie spodziewał. Trochę zwiększa wytrzymałość w ćwiczeniach które trwają od 60 do 240 minut, czyli poza zakresem większości ćwiczeń. Do tego morda swędzi. Ja bym brał do 2g przed i 2g po treningu, zależnie od tego jak bardzo Ci przeszkadza te mrowienie.
@fenis: Wszystkich nie, ale z założenia są to te aminokwasy, które ciężej otrzymać z jedzenia (i serwatki). Poza tym powodują anaboliczną odpowiedź organizmu, co jest pożądane u osób ćwiczących.

Po trzecie, i jest to kluczowy argument, działanie aminokwasów jest potwierdzone przez środowiska medyczne. Tego zaszczytu dostąpiły jeszcze jedynie kofeina, kreatyna i wodorowęglan sodu. Beta alanina niestety się nie łapie :P
@fenis: Ja dawkuję 10g przed treningiem i 10g po, w dni nietrenigowe w ogóle. Co do połączenia z kretą to nie mam pojęcia, ale raczej nie będzie się to gryzło, chociaż słyszałem teorie, że z kreatyną najlepiej brać jakieś węglowodany proste, ale nie wiem ile z tego prawdy jest.
@fenis: Nie no, zwykłego banana. A nawet dwa. I jeszcze jogurt naturalny.


Czyli reasumując po siłowni, kreta, bcaa, trochę carbo, mały jogurt naturalny, dwa banany, kąpać się i normalny posiłek.
@mocart:

"Po trzecie, i jest to kluczowy argument, działanie aminokwasów jest potwierdzone przez środowiska medyczne. Tego zaszczytu dostąpiły jeszcze jedynie kofeina, kreatyna i wodorowęglan sodu. Beta alanina niestety się nie łapie :P"

Jezu, co Ty #!$%@?? Po pierwsze błędnie rzucasz tymi swoimi nazwami na BCAA czyli aminokwasy rozgałęzione, po drugie mówisz o jakichś bliżej nieznanych 'środowiskach medycznych', a po trzecie wychwalasz te BCAA mimo tego, że tak naprawdę trudno jest na
@atonspeler: Tak się składa, że mam w mieszkaniu całą stertę miesięcznika "Medycyna po dyplomie", w prawie każdym wydaniu jest coś o medycynie sportowej, więc waćpan nie #!$%@?, bo Twoje źródło to jakieś śmieszne artykuły w necie.
@mocart:

Ja #!$%@?ę :D Twoje źródło to cała sterta miesięcznika, do którego nikt poza Tobą dostępu nie ma :D Nie wiem czy teraz naprawdę nie potrafisz odpowiedzieć czy tylko udajesz debila, ale pozwól, że Ci pomogę: wejdź jeszcze raz w link do tego śmiesznego artykułu, który podałem. Zjedź tym śmiesznym kółkiem w myszce do śmiesznej tabelki nazwanej Human Effect Matrix, wybierz sobie te badania, które są oznaczone poprzez A i kliknij