Wpis z mikrobloga

Ej onuce mam dla was dobre wiadomosci z rana ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pamietacie jak wujek Joe mówił - nie damy Ukrainie Himarsów, nie damy Patriotów, nie damy Ukrainie czołgów itd ?

Właśnie dwóch Ukraińskich pilotów w bazie wojskowej w Tucson w Arizonie jest w trakcie oceny mającej na celu ustalenie, ile czasu może zająć ich szkolenie w zakresie latania samolotami szturmowymi, w tym myśliwcami F-16. A 10 kolejnych jest zatwierdzonych.

Wujek Joe mówił też: nie damy Ukrainie samolotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kłamczuszek z niego troche ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Źródło :
https://www.nbcnews.com/investigations/two-ukrainian-pilots-are-us-training-assessment-attack-aircrafts-f-16s-rcna73426

Smacznej, porannej kawusi. Niech sie Putin sami wiecie czym udusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #rosja #wojna
WiesniakzPowolania - Ej onuce mam dla was dobre wiadomosci z rana ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pamieta...

źródło: F-16_Fighting_Falcon

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Nie jestem onucą, ale bardziej przydałyby się Ukrainie rakiety dalekiego zasięgu bo Himarsy mają zbyt mały i więcej sprzętu, oraz systemy przeciwrakietowe i przeciwlotnicze. Śmigłowce, odrzutowce czy czołgi to jeżdżące i latające trumny i łatwe cele co ta wojna dobitnie ukazała. Żeby użyć tego sprzętu to musiałaby być wielka ofensywa ładnie zaplanowana z elementem zaskoczenia, oraz współdziałanie lotnictwa, artylerii i piechoty z nagłym i potężnym atakiem. Teraz jest tak, że
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Wujek Joe to pojechał tam głównie, żeby on albo jego specjaliści dali reprymendę Ukraińcom. Ukraina to bardziej skorumpowany kraj od naszych pisorów i często sprzęt z zachodu nie trafia do walczących, bo urzędnicy i wosjkowi dysponujący próbują sobie na nim zarobić. Nawet w sieci było kilka filmików, w których ukraińscy walczący żołnierze musieli grozić bronią czy nawet oddać strzały ostrzegawcze do swoich celników na punkcie kontrolnym czy dysponującym amunicją i
  • Odpowiedz
ile czasu może zająć ich szkolenie w zakresie latania samolotami szturmowymi, w tym myśliwcami F-16.


@WiesniakzPowolania: mówiąc szczerze, to miałem nadzieję, że oni po cichu już od roku tam siedzieli i ćwiczyli. I to nie dwójkami, a dziesiątkami. Trochę smuteczek.
  • Odpowiedz
w bazie wojskowej w Tucson w Arizonie

Może szkolą. wcale bym się nie zdziwił jakby kurs był na ukończeniu


@WiesniakzPowolania: to ja mam dla ciebie złe wieści. W tej bazie nie prowadzi się szkoleń pilotów F-16. Davis-Monthan jest magazynem. To jest ta baza lotnicza, która przechowuje zezłomowane samoloty.

Ten news jest potwierdzeniem tego, że żadnych szkoleń nie ma, a dwójka ukraińskich pilotów poleciała zobaczyć, czy takie szkolenia w ogóle mają sens.
  • Odpowiedz
Nie jestem onucą, ale

Ukraina to bardziej skorumpowany kraj od naszych pisorów i często sprzęt z zachodu nie trafia do walczących, bo urzędnicy i wosjkowi dysponujący próbują sobie na nim zarobić. Nawet w sieci było kilka filmików, w których ukraińscy walczący żołnierze musieli grozić bronią czy nawet oddać strzały ostrzegawcze do swoich celników na punkcie kontrolnym czy dysponującym amunicją i prowiantem bo tamci zbierali sobie łapówki.


@Nowystaryziel: ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Wujek Joe powiedział jasno, że ruscy nie dostaną Ukrainy. Więc nie dostaną. Tegie głowy w różnych sztabach kombinują jak zrobić zeby było dobrze. Nic nie bojaj.


@WiesniakzPowolania: A Taliban miał nie obalić rządu Afganistanu xD. Kiedy wy zrozumiecie że USA też popełnia błędy jak i też potrafi przegrywać. Rosja nie zdobędzie całej Ukrainy. Ale najpewniej oderwie od niej kolejne tereny.
  • Odpowiedz
to ja mam dla ciebie złe wieści. W tej bazie nie prowadzi się szkoleń pilotów F-16. Davis-Monthan jest magazynem. To jest ta baza lotnicza, która przechowuje zezłomowane samoloty.

Ten news jest potwierdzeniem tego, że żadnych szkoleń nie ma, a dwójka ukraińskich pilotów poleciała zobaczyć, czy takie szkolenia w ogóle mają sens.


@KaiserBrotchen:
Op przecież napisał, że chodzi o ewaluacje skilla tych dwóch pilotów.
Poza tym w tej bazie przeprowadza się szkolenia
  • Odpowiedz
Poza tym w tej bazie przeprowadza się szkolenia na A-10.


@BayzedMan: tylko na A-10, a ich nigdy nie dostaną, bo nawet ich nie chcą. Ukraińcy wielokrotnie powtarzali, że A-10 jest dla nich zbędnym obciążeniem, z którego nie będzie żadnego pożytku.

Op przecież napisał, że chodzi o ewaluacje skilla tych dwóch pilotów.

Przeczytaj jeszcze komentarze, a nie sam wpis

Poza tym mówienie o szkoleniu pilotów F-16 w kontekście tej bazy tylko pokazuje
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Nie wiem dlaczego jest taki nacisk na to f-16. Przy obecnej doktrynie ruskich (ludzkie fale), Ukrainie dużo bardziej potrzeba artylerii i amunicji, a nie samolotów których i tak nie będzie bardzo jak wykorzystać.
  • Odpowiedz