Wpis z mikrobloga

Ej onuce mam dla was dobre wiadomosci z rana ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pamietacie jak wujek Joe mówił - nie damy Ukrainie Himarsów, nie damy Patriotów, nie damy Ukrainie czołgów itd ?

Właśnie dwóch Ukraińskich pilotów w bazie wojskowej w Tucson w Arizonie jest w trakcie oceny mającej na celu ustalenie, ile czasu może zająć ich szkolenie w zakresie latania samolotami szturmowymi, w tym myśliwcami F-16. A 10 kolejnych jest zatwierdzonych.

Wujek Joe mówił też: nie damy Ukrainie samolotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kłamczuszek z niego troche ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Źródło :
https://www.nbcnews.com/investigations/two-ukrainian-pilots-are-us-training-assessment-attack-aircrafts-f-16s-rcna73426

Smacznej, porannej kawusi. Niech sie Putin sami wiecie czym udusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #rosja #wojna
WiesniakzPowolania - Ej onuce mam dla was dobre wiadomosci z rana ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pamieta...

źródło: F-16_Fighting_Falcon

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WiesniakzPowolania myślisz, że możliwa jest postawa, że nie lubisz ruskich, ale jednocześnie masz dystans do Ukrainy, bo nie wiadomo jak się zachowa po zakończeniu konfliktu z Rosją? czy rozsądek i myślenie o przyszłości to już bycie onuca?
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Nie zmienia to faktu, że pomoc USA to sączona kroplówka i uzyskiwanie swoich interesów po taniości. Tylko roczny budżet Pentagonu to 800MLD, dotychczasowa pomoc dla Ukrainy 32MLD. I podobno według twitterowych osintowców Ukraińcy mieli się już szkolić od roku, jak widać nie za bardzo ma to pokrycie w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
ej,ale szkolenia na F16 nie zaczyna się od latania na F16 tylko na T-38 :)


@ShooleR: Nie zaczyna się od T-38 tylko od T-6. Talon jest następnym krokiem szkolenia, a nie pierwszym. Wiesz gdzie robi się szkolenia na T-38? W Sheppard Air Force Base w Teksasie.
Davis-Monthan szkoli tylko obsługi naziemne oraz pilotów A-10. Nie prowadzi się tam żadnych innych szkoleń, na T-38 również nie. Głównym zadaniem tej bazy jest
  • Odpowiedz
ale jednocześnie masz dystans do Ukrainy, bo nie wiadomo jak się zachowa po zakończeniu konfliktu z Rosją?


@JazzBlurr: ja wiem jak się zachowa- zaatakuje Polske xD Idz na spacer nad rzekę. Niedziela dziś. Moze przy okazji onuce w rzece sobie przepierzesz.
Następny " nie jestem onucą ale " xd
  • Odpowiedz
Taki obeznany jesteś to przeczytaj artykuł. to urzednicy USA tak twierdzą a nie ja xD Ale co oni tam moga wiedzieć xD


@WiesniakzPowolania: jeszcze gdybyś tylko porządnie znał angielski XD

Może szkolą. wcale bym się nie zdziwił jakby kurs był na ukończeniu a USA wypuszcza balonik o nazwie "konsultacje " i czeka jak zareagują na to ruscy. Już robili podobne akcje.

Ta wypowiedź stoi w sprzeczności z zawartością artykułu. Ich obecność w Davis-Monthan pokazuje, że żadnych szkoleń nie ma, a jedynie co tam robią to sprawdzają czy ich przeprowadzenie ma jakikolwiek sens. Gdybyś wiedział czym zajmuje się baza w Tucson to twój powżyszy cytat by
  • Odpowiedz
Właśnie dwóch Ukraińskich pilotów w bazie wojskowej w Tucson w Arizonie jest w trakcie oceny mającej na celu ustalenie, ile czasu może zająć ich szkolenie w zakresie latania samolotami szturmowymi


@KaiserBrotchen: Weź to przeczytaj z 5 razy i spróbuj zrozumieć. Jak ci zaś z tych słów wyjdzie "szkolą na f-16" to niestety ale musisz brać korepetycje ze zrozumienia czytanego tekstu xd

a druga wypowiedz jest w tybie przypuszczającym - jak
  • Odpowiedz
a druga wypowiedz jest w tybie przypuszczającym - jak wyżej.


@WiesniakzPowolania: jest wyciągnięta z dupy. Takie sugerowanie, że może coś się jednak dzieje jest #!$%@?ące, wprowadzające w błąd oraz tworzy później wśród ludzi błędne przekonanie o stanie faktycznym, bo zapamiętują tylko to bezsensowne przypuszczenie.
Artykuł jednoznacznie stwierdza, że szkoleń nie ma, więc stoi to w sprzeczności z powszechną na wykopie narracją, że szkolenia już trwają od dawna. Otóż nie trwają,
  • Odpowiedz
@KaiserBrotchen: ja sobie mogę spekulować ile mi się podoba. A jak ci sie nie podoba to nie czytaj. Proste.
Ty twierdzisz, że dwa lata. Natomiast w tym samym artykule napisano:

Inni amerykańscy urzędnicy ds. obrony powiedzieli, że szkolenie można skrócić do sześciu do dziewięciu miesięcy, w zależności od wcześniejszego szkolenia pilotów i znajomości samolotów myśliwskich


Także tego.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: można owszem. Robi się tak w przypadku pilotów, którzy latali wcześniej np. na F-15, czy na F/A-18. Jest to możliwe dzięki temu, że mają one wspólną filozofię projektową, wspólną terminologię oraz wiele systemów działa w bardzo podobny sposób.
Ukraińcy będą przechodzić z radzieckich w pełni analogowych samolotów. Skrócenie czegokolwiek jest tam bardzo wątpliwe. Jedyne co uda im się ominąć to szkolenie na T-6 i może skrócić trochę T-38.
Poza tym jak pisałem wyżej trzeba również wyszkolić obsługę naziemną. Powodzenia w wyszkoleniu mechaników w sześć miesięcy.

Przy okazji, gdybyś znał angielski i nie czytał artykułów z wykorzystaniem tłumacza, to wiedziałbyś, że w tamtym zdaniu
  • Odpowiedz