Wpis z mikrobloga

@wielowitamin: Będę obrońcą gościa z elektrody. Trudno. Wszyscy tu piszecie o tym czy kosiarką pociągnie, ale to jest drugorzędne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Niemniej cienki kabel => będzie się grzał => wyższe straty energii (argument dla oszczędnych). To tak jakbyście do obwodu doczepili grzałkę o mocy... powiedzmy 50W.

Wracając do bezpieczeństwa. Na bezpieczeństwo składa się skuteczność zadziałania zabezpieczeń, a ta zależy od impedancji pętli zwarcia obwodu (IPZ, FLI - fault loop
@Bad_Wolf:

jaki wpływ na straty cieplne ma fakt iż to napięcie zmienne?


Taki, że nie ma praktycznie strat na prądzie i na wyjściu masz go tyle samo co na wejściu. Przy takim dystansie na prądzie stałym masz straty a kosiarka swoje pociągnie.

Przedstaw lepiej jakie natężenie dopuszcza taki przewód i dlaczego to natężenie jest bezpieczne.
Przedstaw akie natężenie dopuszcza taki przewód i dlaczego to natężenie jest bezpieczne.


@janekplaskacz: w tych warunkach po uwzględnieniu korekt na warunki użytkowania gęstość prądu to ~5A/mm2

@Piotropatra fajna tabelka, przedłużacz jak mniemam zakopujesz aby był chłodzony przez ziemię?
@Wiskoler_double: no wlasnie, op taki mundry a moze madrzejszy ode mnie bo ja uzywalem przedluzacza 10m do 2kw (nie pamietam jak dlugo) i kabel sie w bebnie stopil

@wielowitamin o to wlasnie chodzi, robisz co chcesz ale jesli chcialbys zeby ci cos polecali inni ludzie to poleca ci takie rozwiazanie by miec spokojne mysli czy nie zrobisz czegos glupiego

inna sprawa to te 50m kiedy wlasnie rozwiniesz masz 10m a z
Taki, że nie ma praktycznie strat na prądzie i na wyjściu masz go tyle samo co na wejściu. Przy takim dystansie na prądzie stałym masz straty a kosiarka swoje pociągnie.


@janekplaskacz: g. wiesz, g. się znasz więc już zamilknij.
Nie chce mi się nawet wyjaśniać tych bzdur więc po prostu już się nie wypowiadaj.
Taki, że nie ma praktycznie strat na prądzie i na wyjściu masz go tyle samo co na wejściu. Przy takim dystansie na prądzie stałym masz straty a kosiarka swoje pociągnie.


@janekplaskacz: Skąd ty to wziąłeś? ( _)
Wiesz co to jest wartość skuteczna prądu przemiennego, bo takiej wartości w 99% przypadków używa się w elektrotechnice? To jest wartość prądu stałego, który spowodowałby identyczny skutek cieplny w obwodzie.
Prąd