Wpis z mikrobloga

@z3baty: właśnie tak myślałem, żeby pozakładać jakies arudinia z czujnikiem temperatury


@wielowitamin: Nikt pewnie jeszcze nie wspomniał, że tą pełną moc to ta kosiarka pewnie ciągnie tylko chwilowo, gdy wpieprzysz ją w zagajnik najdorodniejszego świeżego zielonego zielska, a tak to leci 99% czasu prawie luzem i pobiera z 1/3 tego może, albo i nie...
jasne, wszystko książkowo i przemnożone razy 5.


@Smarek37: mnożenie bym odpuścił :) można zrobić coś dobrze albo tanio. Robiąc instalacje na x lat może warto czasami zainwestować i niech będzie zgodne z przepisami, bezpieczne i solidne.....

Kazali mu kupić pancerny kabel i koniecznie w peszlu 720N.


@Smarek37: internet działał by na najtańszej skrętce za 40gr/m jak i na ekranowanej przemysłowej za 14zl/m. Czy przy kilkudziesięciu metrach osiągnąłbys 1Gb/s? Czy po
@wielowitamin:
serio tani kabel Ci wystarczy, ale pamietaj o bezpieczenstwie / spaleniu, to co kazdy pisal wyzej.

Mi tani kabel zawadzil o kamyczek, przecial sie i zagrzal i wywalil zewnetrzne bezpieczniki, ale przewidzialem takie pomysly i mam je daleko od domu.

Pointa: jesli jakikolwiek element Twojej konstrukcji elektrycznej ma cos wspolnego z budynkiem mieszkalnym umiesc to jak najdalej
zwykli ludzie mają do dyspozycji instalację gazową, butle, spawarki, krajzegi, kotły na miał, palniki do kładzenia papy, żelazka, grille i farelki ale zawsze przyplącze się ktoś z elektrody z przestrogą, że niewłaściwy przedlużacz sfajczy użytkownikowi chatę, zakladając calkowitą indolencję elektryczną w społeczeństwie..

W odróżnieniu od kursu bezpiecznego spawania każdy miał w szkole trochę o prądzie i wie, że cienkie kable są dla malych prądów a grube do dużych. Po kabelku przy kosiarce
@munioman: mam z mulczowaniem. Elektryk mi nie przeszkadza - jakieś 400m2 trawnika mam. Swojego, płaskie, ładnie przycięte ;). Nie chce mi się wozić spalinówki na serwisy.

Dzięki wszystkim za pomoc. Zupełnie nie spodziewałem się takiej dyskusji!

Kupuję 1.5x2 polski ACAR - M01909 2X1,5MM 30M
Kabel zawsze rozwijam. Obwód jest zabezpieczony, jest różnicówka. Nowe budownictwo. Raczej nie obawiam się o moje życie ;) Mam nadzieję, że słusznie.
Przewód zawsze rozwijam tj przecina
@munioman: w tym roku w moim domu rodzinnym nastanie właśnie taki czas, po ~25 latach koszenia tą samą elektryczna najtańszą 1kW kosiarką kupioną w Auchanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przesiadka z dowolnej elektrycznej na najbardziej gówniana spalinówke to jest jak awans cywilizacyjny. Nie wiem ile dałeś za kabel i za ile jesteś w stanie popchnąć swoją ale używki spalinowe nie są super drogie a to są proste maszyny i drobne usterki da się wyprowadzić.

A jak olejesz kosz to już wogole luksus, tylko chodzisz sobie w jedną i drugą i się niczym nie przejmujesz a miarowy warkot umila zadanie


@munioman:
ELM 4121


@wielowitamin: Lepsza i niewiele droższa byłaby ELM4620 lub z napędem 4621, bo dłuższe ostrze 46 cm i silnik indukcyjny, ale ta też jest z pewnością okey. U mnie nawet gorsza się sprawdziła o mocy 1200W kupiona jako używka z Niemiec na jeden sezon, przetrwała 10 lat do trawnika ok. 800 m2. Brat mi ją wykończył waląc ostrzem po kamieniach, aż się główny wałek skrzywił i ma bicia.
Jak się
które jest prawdziwie przy układaniu na stałe w środowisku odbierającym ciepło z przewodu. Przedłużacz nie jest tym przypadkiem


@Bad_Wolf:

A zwłaszcza gdy jest prowadzone w rurce. Wtedy oddaje ciepło jak cholera.
.