Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak zostać przegrywem ze zniszczonym życiem przez niezdiagnozowaną chorobę w wieku 25 lat. Wydane ponad 30 tys, na lekarzy, badania i leki. Wizyta u 8 gastrologów, jak nie lepiej, żaden nie ma pojęcia, co powoduje moje dolegliwości. W internecie zero informacji na ten temat, a jeśli są, to nieprzydatne. Dramat powiem wam Mirki, niby jakiś refluks laryngologiczny, a dosłownie niszczy życie i kompletnie nikt nie ma pomysłu skąd on się bierze i jak mu zaradzić. Jak to w ogóle jest, że w 2023r. mamy takie postępy w medycynie, a taka z pozoru błaha dolegliwość jest poza zasięgiem lekarzy? Teraz dopiero docenia się życie, które się miało wcześniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przegryw #lekarz #choroba
  • 25
@internety: mam pomiędzy kręgami TH5 i TH6 dyskretne uwypuklenie krążka międzykręgowego, które spłaszcza nieco worek oponowy i przylega do przedniej powierzchni rdzenia kręgowego delikatnie go modelując. Ale czy to od tego, to nie wiem.
@Gigasus97: ja mam nasilony ślinotok i pieczenia w klatce piersiowej. Robiłem rtg klatki i nic nie wykazało. Po posiłku jak coś zjem to czuje żółć w ślinie. Podejrzewam, ze to refluks
@Gigasus97 poogladaj sobie Dr Berga na youtube, moze cos ciekawego znajdziesz dla siebie. Np on twierdzi, je jak jest zbyt slaby kwas w zoladku, to nie zamyka wejscia do zoladka i moze sie cofac tresc, wiec zaleca zakwaszanie.
@Gigasus97: Przez przypadek zobaczyłem tego posta i jak dla mnie to powodem nie jest refluks, a raczej IBS oraz dysfagia przełyku i jest to spowodowane np. stresem. Możesz mieć coś takiego jak syndrom Roehmelda, który może powodować nawet kołatania serca, polega to na tym że w twoim żołądku zbiera się gaz, ale nie uleci on ani górą ani dołem, bo masz IBS i jelita nie pracują odpowiednio dobrze, a górą masz