Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak zostać przegrywem ze zniszczonym życiem przez niezdiagnozowaną chorobę w wieku 25 lat. Wydane ponad 30 tys, na lekarzy, badania i leki. Wizyta u 8 gastrologów, jak nie lepiej, żaden nie ma pojęcia, co powoduje moje dolegliwości. W internecie zero informacji na ten temat, a jeśli są, to nieprzydatne. Dramat powiem wam Mirki, niby jakiś refluks laryngologiczny, a dosłownie niszczy życie i kompletnie nikt nie ma pomysłu skąd on się bierze i jak mu zaradzić. Jak to w ogóle jest, że w 2023r. mamy takie postępy w medycynie, a taka z pozoru błaha dolegliwość jest poza zasięgiem lekarzy? Teraz dopiero docenia się życie, które się miało wcześniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przegryw #lekarz #choroba
  • 25
@Dafiq: przewlekłe zapalenie gardła i migdałków, ból podczas przełykania (prawostronny) na wysokości gdzieś połowy klatki piersiowej (boli od strony pleców), czasami uczucie jakby nieprzyjemnego zapachu "gazu" wydobywającego się z żołądka i w dodatku od niedawna mam bardzo słyszalne burczenie w żołądku po prawie każdym, nawet zwykłym przełknięciu śliny, tj. przełykam ślinę i po 4 sek. żołądek wyraźnie "zaburczy". Kiedyś miałem jeszcze pieczenie strun głosowych i problem z głosem, ale ten problem
@elukubracja_depresji: może od razu napiszę wszystko co próbowałem:
-IPP (po 2 - 3 dniach mi "pogarsza" objawy i dochodzi pieczenie strun głosowych
- H2 blokery
- antydepresanty
- mleczka, gaviscon, ranigasty i inne - bez różnicy, nawet gorzej
- różne diety
- enzym DAO (mam nietolerancję histaminy) - bez różnicy
- prokit
- baclofen
- antybiotykoterapie (xifaxan + neomycyna)
- odgrzybianie (nystatyna + flukonazol)
- sukralfat
- kwas ursodeoksycholowy (proursan)
-
Dodam dla czytających, może ktoś się zainteresuje. Wykonałem badania:
-2 gastroskopie (przełyk bez zmian, wpust sprawny na wprost w inwersji luźno otacza instrument, jeziorko delikatnie podbarwione żółcią, odźwiernik krągły otwarty, brak H. Pylori, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka ++)
- pH metria z impedancją (refluks słabo kwaśny, głównie w pozycji pionowej, ponad 340! epizodów refluksowych, DeMeester ledwo 6,4)
- manometria przełyku wysokiej rozdzielczości (zwieracz górny i dolny sprawny, ciśnienia sprawne, brak przepukliny)
@Shellthorn: raczej nie, to bardziej przy przełknięciu samej śliny. W pH metrii objawy są głównie w pozycji stojącej, podczas leżenia było dużo mnie epizodów i ogólnie w nocy czuję się spoko (gdy śpię). Co ciekawe, to w pH metrii przez 3 godziny od 10 bodajże do ok 13 miałem tylko 1 epizod, podczas gdy od tej 13 znów zaczęło się ok 30. na godzinę... Tylko skąd ten ból w przełyku, skoro
@Fleks: nie mam, kiedyś miałem pieczenie w nadbrzuszu około 3 godzin po posiłkach, ale wyleczyłem to cynkiem z karnozyną - to pewnie był objaw zapalenia żołądka
@Gigasus97: może to głupie ale jak diagnozowalem problemy z żołądkiem i przełykiem to gastryczne wszystko ok a wyszło że to od kręgosłupa na odcinku piersiowym i szyjnym. Ucisk na nerwy i od tego różne dziwne stany zapalne. Jak się źle tj krzywo wyspie to mam problemy z żołądkiem. Leczenie jak to w Polsce ćwiczeniami i będzie dobrze