Wpis z mikrobloga

Też otrzymaliście wiadomość od zaniepokojonego spadkami Waszej aktywności @wykop? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak ponad dwa lata temu wrzuciłem listę rzeczy do poprawy:
https://wykop.pl/link/5643381/propozycje-zmian-w-dzialaniach-moderacji-i-funkcjonowaniu-wykopu
to z ich strony nie doczekałem się żadnej reakcji...
O ile dobrze widzę, żadna (a już na pewno zdecydowana większość) z moich ówczesnych propozycji nie została uwzględniona w #nowywykop #wykop20. A teraz lista ta byłaby jeszcze dłuższa. I tak by była bez tej "rewolucji", ale dołożyła ona kolejnych problemów nie likwidując większości z nich, a jeśli już to najczęściej jest to efekt uboczny odpływu użytkowników.

No bo np. taki neuropejski wołankowy spam, jaki skrupulatnie notowałem pod tagiem #neurolista. Były czasy, gdy neuropki wołały się do swoich znalezisk nawet kilkanaście razy dziennie (!)
https://wykop.pl/wpis/55493707/gdy-media-milcza-neuropa-wariuje-jak-zapewne-wieci
albo ponad sto (!) w ciągu całego miesiąca - jak np. w sierpniu zeszłego roku...
To, że teraz dzieje się o wiele rzadziej nie jest skutkiem zdecydowanych działań adminów i moderacji (takich na rzecz całej społeczności Wykopu, a nie drobnej grupki spamerów), lecz efektem odpływu użytkowników, a co za tym idzie większej trudności z uzyskaniem płomyka na głównej i mniejszej ogólnej liczby wykopów. Po prostu łaknący atencji użytkownicy mają trudniej z kolportowaniem swoich treści nawet, jeśli użyją wołanka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do pytania zadanego przez #wykop w wiadomości, której screen umieściłem poniżej:

Oprócz tego, co wymieniłem już ponad dwa lata temu przydałoby się przede wszystkim zwiększyć wygodę przeglądania komentarzy - zwłaszcza na stronie głównej. Wcześniej można było jednym ciurkiem je przeglądać, a teraz trzeba przewijać strony... Jak włączysz się w dyskusję trochę później, to możliwe, że nikt Twojego stanowiska nie zobaczy. Nawet ja mam problemy z dostrzeżeniem ich, bo nie widnieją one na moim profilu, a powiadomienia od innych użytkowników nie doprowadzają do tych komentarzy (a przynajmniej nie doprowadzały)! xD
Po drugie - przywrócenie podejrzenia tego, za co i na jak długo dany użytkownik otrzymał bana.
Po trzecie - przywrócenie podglądu liczby odsłon znalezisk
Po czwarte - rezygnacja z faworyzowania "profili firmowych" i niektórych portali - treści z nich wymagają od niedawna znacznie mniejszej liczby wykopów, by te trafiły na główną.

To póki co tyle, bo jak słusznie zauważyliście, znacząco ograniczyłem swoją aktywność na portalu. Także dlatego, że "nowy Wykop" pozwolił mi się odzwyczaić od "portalu ze śmiesznymi obrazkami" - zwłaszcza pokazując swój stosunek do zwykłych użytkowników. Uświadomiłem sobie też, że Wykop nie ma już takiego wpływu na otaczającą nas "realną" rzeczywistość (choćby polityczną), jak wcześniej. Użeranie się tutaj z lewakami (najczęściej zwyczajnymi trollami, akceptowanymi przez moderację) nie ma już większego sensu. Wiele osób o poglądach takich jak moje zostało albo skutecznie wyrugowanych stąd przez moderację i adminów albo znalazło swoje bezpieczne przystanie gdzie indziej. Ja na przykład zacząłem znacznie częściej wchodzić na #twitter. Nie wykluczam jednak większego zaangażowania się w czasie jakiś imprez skupiających większe zainteresowanie społeczności, jak np. Eurowizja, "Rolnik szuka żony" czy wydarzenia sportowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wykop #moderacjacontent #upadekwykopu

Wołam jeszcze @m__b @a__s - może się zainteresują. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
plackojad - Też otrzymaliście wiadomość od zaniepokojonego spadkami Waszej aktywności...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2023-02-27_173103_wykop.pl

Pobierz
  • 2
@plackojad: Listu nie dostałem ale odczucia mam bardzo podobne. Kiedyś wisiałem na wykopie codziennie, teraz wchodzę jak mi się przypomni raz na jakiś czas.

I w sumie już dobrze mi z tym. Znaczy się - odwyk w końcu przyniósł rezultat.

Dziękuję pan wykop.