Wpis z mikrobloga

@Vielokont: to dalej nie ma znaczenia. kiedys ludzie jezdzili konno albo pieszo, dzisiaj drwia z ludzi jezdzacych szrotami mimo, ze te szroty sa tysiac razy lepsze od konia. nie ma znaczenia co posiadasz, znaczenie ma czy posiadasz wiecej od sasiada. taki lajf w czasach konsumpcjonizmu.
@cl19: znam osoby co właśnie pracowały w różnych pracach dla "emigrantów" czy po prostu pracach gdzie nie potrzeba wykształcenia. Typowa praca fizyczna. Każdy z nich żył na lepszym poziomie niż w Polsce. Mogli sobie pozwolić na łatwość kupienia markowego ubioru, butów i wyjazdu na wakacje z czym mieli problem w PL. Czasem nie chodzi o jakiś wielki sukces.
@kowalik:
Nie ma sprawy, do usług. Jak coś to pytaj na tagu to doradzimy.
Niemniej, nie nastawiałbym się na to, że nigdy nie wrócisz zwłaszcza jeśli jeszcze nie byłeś w Holandii, ja na przykład miałem całkowicie odwrotne zdanie na temat tego kraju zanim wyjechałem i po powrocie.
Nie ma już takiej różnicy w poziomie życia jak kilka/kilkanaście lat temu, czy to w kwestiach finansowych czy innych, a jako imigrant będziesz musiał
@kowalik

Nie szufladkuję, po prostu interesują mnie suche fakty, ale nigdzie nie napisałem, że musi tak być w każdym przypadku. Moim zdaniem jeżeli ktoś jest w stanie nauczyć się dobrze języka obcego (tym bardziej jak nie jest z młodszego pokolenia, gdzie znajomość chociażby angielskiego jest już bardziej oczywista) i faktycznie umie nim sprawnie operować to daje to większe prawdopodobieństwo, że będzie też w stanie w takim dość długim okresie podnieść także inne