Wpis z mikrobloga

@Errad: Wszedłem na stronę Eurostatu, z której pochodzi ten wykres, i niestety nie byłem w stanie znaleźć na jakiej bazie to wyliczyli.

Mój wcześniejszy komentarz podejmował temat z nieco innej strony:

1/ mieszkasz w perspektywicznych okolicach i zarabiasz minimalną w Polsce albo Niemczech (sytuacji holenderskiej nie znam). Gdzie wynajmiesz za to sam kawalerkę, zostanie ci na życie bez podliczania każdego grosza i jeszcze coś odłożysz?
2/ Sytuacja podobna jak powyżej, ale
@Vielokont:
Też nie wiem na jakiej zasadzie liczyli to w eurostacie, ale wychodzę z założenia, że pracują tam mądrzejsi i/lub bardziej doinformowani ludzie ode mnie. Do statystyk zawsze warto podchodzić z lekkim dystansem, ale dają jakiś obraz.
W obu przypadkach jest to do zrealizowania w Polsce, ale żebym nie musiał Cię przekonywać polecam sprawdzić samemu- poszukaj mieszkań na OLXie w Katowicach +30 km czyli całym GZMie mając na uwadze, że średnie
@Nelson2004 zatem. Dojechałem po prawie 30 h. Przez samą Polskę jechaliśmy ok 13h. Na miejscu, w biurze, okazało się że to nie koniec mojej podróży, gdyż trzeba mi wyrobić jeszcze BSN, 120km w jedną stronę.

Mieszkanie, w pięknej miejscowości nad samym morzem. Mieszkam z polakiem w pokoju i jesteśmy jedynymi którzy mówią w tym języku. Reszta chłopaków to zbieranina z całego świata.

Praca, na magazynie sieci Vomar. Realizuje zamówienia sklepów. Jeżdżę wózkiem
@kowalik: No i super. Póki co dobrze się zapowiada. Zrobić swoje i po 3 mc zwinąć manatki, tylko dobrze by było jakby się nikomu tam nie przyznawał, że po 3mc zmieniasz pracę. Bo ludzie jak to ludzie = świnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nelson2004 nikomu nic nie mówię. To tylko moja sprawa. Nie przyjechałem tu aby szukać przyjaźni i znajomości. Mam swoich sprawdzonych przyjaciół w mieście do którego będę się przeprowadzał. Co do wypłaty, szczerze to nie mam pojęcia. Pracuję przez agencje, więc są tygodniówki. Pracujemy na 2 zmiany, 5.30 -14 oraz 14-23. ja pracuje raptem od środy więc pieniądze będę miał dopiero ba koniec przyszłego tygodnia. Chłopakom wychodzi pi 400e tygodniowo, po odliczeniu chaty