Wpis z mikrobloga

Dziś odkryłam, że nienawidzę grzeczności.

Ogarnęło mnie dziś po powrocie do domu. Przeszłam ogródek sąsiada, który zawsze krzyczy "dzień dobry". Dzień dobry, dzień dobry, jak dorosły ludzi mam się uśmiechać i odpowiedzieć "dzień dobry", bo inaczej jest źle. Przecież nic się nie dzieje jak przejdę z zamkniętymi ustami. A, ale byłam niegrzeczna i sobie to uświadomiłam.

No to pomyślałam "będę niegrzeczna". Lubie to jak życie staje się prostsze. Powiedziałam naszym sąsiadom głośno ile mnie już te "dzień dobry" wkurzają i jak nienawidzę ich wszechobecności. Jak myślicie? Reakcja była mieszana i zabawna.

Więc, mówię wam. Nienawidzcie grzeczności. Jest zabawnie, prościej i życie zrobi się ciekawsze.

#nienawidzegrzecznosci #hot16challenge2 #niegrzecznosc #storytelling #zycioweodkrycia #wychylamsie
  • 182
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Życie 44 dni w tygodniu wyglądałoby dużo lepiej!


@gram_na_twoim_flecie: Spoglądając jak głupio brzmiące mamy nazwy dni tygodnia jestem ciekawy co by wymyślili jakby mieli utworzyć 44 nazwy :-)
Hmm... a jakby tak nie kłaść sie spać przez cały weekend, a potem przesypiać poniedziałek...
  • Odpowiedz
@obk Szczerze mówiąc, to myślę, że weekendy powinniśmy przeznaczyć na coś przyjemniejszego niż ciągłe spać. Jest sporo innych rzeczy, które możemy robić niż przesypiać miesiąc i nie zaliczyć ani jednego dnia z sześciu.
  • Odpowiedz
  • 0
przyjemniejszego niż ciągłe spać.


@gram_na_twoim_flecie: Nie, nie, źle mnie zrozumiałaś, mi chodzi wcale nie spać w weekend po to, by przespać cały poniedziałek. Ostatnio jak sie w zajecie z hobby wkręciłem to pyknęło 40 godzin niewiadomo, kiedy na składaniu jakiś duperelkow do rakiety i walce z drukarką 3d i nie wiem, czy jestem bardziej szczęśliwy i usatysfakcjonowany jak rakieta zadziała prawidłowo, czy efektownie wybuchnie. Szczęście to dość względne pojęcie i
  • Odpowiedz
  • 0
@gram_na_twoim_flecie: Niby coś w tym jest ze wiele rzeczy sprawiających, że jesteśmy szczęśliwi pojawia sie samo, ale jednak o część z nich dobrze jest sie postarać. Pozostawiając sprawy przypadkowi, uprawiamy poniekąd h----d, zaś wykazanie inicjatywy drastycznie zwiększa nasze szanse. Choć trzeba tez uważać, by nie wpaść w wyścig szczurów i nie przebiec przez życie w pogoni za szczęściem lub wpaść w błędne kolo chciwości.
  • Odpowiedz
  • 0
Gwarancji nigdy nie ma, ale tak, staram sie robić to co chce z tym że patrze co i jakim wysiłkiem da się zrobić by nie zmarnować czasu i energi na rzeczy niemożliwe.

Jesteś gotowa


@gram_na_twoim_flecie: Nie przypominam sobie bym zmieniał płeć (ʘʘ).
  • Odpowiedz