Wpis z mikrobloga

wyobraźcie sobie, że są tu ludzie, którzy wstrzymali sie z zakupem miejsca do życia dla siebie lub rodziny w 2015 tylko po to żeby obserwować nieprzerwaną, 8letnią pompę na nieruchach, której końca w dalszym ciągu nie widać xD

ciekawe jak potoczyło się życie takich osób.... przecież na pewno nie siedzą tutaj i nie naganiają wbrew wszelkiej logice na spadki, prawda?

#nieruchomosci
  • 12
wyobraźcie sobie, że są tu ludzie, którzy wstrzymali sie z zakupem miejsca do życia dla siebie lub rodziny w 2015 tylko po to żeby obserwować nieprzerwaną, 8letnią pompę na nieruchach, której końca w dalszym ciągu nie widać xD


ciekawe jak potoczyło się życie takich osób.... przecież na pewno nie siedzą tutaj i nie naganiają wbrew wszelkiej logice na spadki, prawda?


@kaczafi8: Myślę, że takich osób nie ma. "Spadkowicze" niezależnie od tego
@kaczafi8: powiem ci tak mogłem kupić mieszkanie w 2018 za 600k z wkladem wlasnym 60k, nie zdecydowałem się, kupiłem trochę ponad rok temu za 750k z wkładem własnym 450k - mam do spłaty 300k zamiast 540k - zapłaciłem za mieszkanie 150k więcej ale w pesymistycznym scenariuszu (spłata przez 30 lat) zaoszczędze na kredycie więcej niż te 150k
@mirasKo-Kalwario: siła nabywcza tego 150k jest jednak drastycznie różna teraz i za 30 lat
cieszę się, że udało ci się odłożyć tyle kasy w 4 lata, jednakże zdecydowana większość ludzi nie powtórzy twojego sukcesu i wstrzymanie z zakupem dla nich oznacza w najlepszym przypadku zmarnowanie czasu (w sumie ciebie też to dotyczy) a w najgorszym wyautowanie z rynku
@kaczafi8: to z sila nabywcza maleje dziala na moją korzyść bo za 5 lat nadplata 200-300k to będzie jak nadplata 50-100k teraz więc defacto kredyt będzie tańszy (o ile wraz ze spadkiem wartosci pieniadza pójdą w górę moje zarobki)
ciekawe jak potoczyło się życie takich osób.... przecież na pewno nie siedzą tutaj i nie naganiają wbrew wszelkiej logice na spadki, prawda?


@kaczafi8: patrz pan, nie kupili mieszkania, nie zalozyli rodziny, nie maja potomstwa, nie bedzie mial kto wynajmowac klatki i robic na twoja emeryture. Jestes zwyciezca harry. Alem dobrze ze somsiad przez chwile mial gorzej.
@mirasKo-Kalwario: pokrętna kalkulacja. Przez czas utracenia 150k poprzez czekanie straciłbyś mniej na kredycie wziętym od razu i tak samo kredyt byś nadpłacił tym co udało ci się zebrać xD
Jesteś więc w plecy lekko ponad 100k jak byś tego nie liczył. Po prostu 150k więcej inie odczuwasz bo w chwilę tyle odkładasz... a mieszkanie na lata.