Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu trafiłem na gościa, który promował jakiś kalkulator odsetkowy online. Niby spoko, ale udostępnia go w 3 wersjach w subskrypcji płatnej rocznie. Sprytnie. Twierdzi też, że jego programiści i matematycy pracowali nad nim kilka miesięcy. To już totalna bzdura, bo wszystko to, co tam jest, jest do wyliczenia samodzielnie w Excelu zrobionym w kilka minut.

Więc pomyślałem, że zamieszczę taki arkusz kalkulacyjny, którym można policzyć dla kredytu hipotecznego większość tego, za co tam się płaci nawet 249 zł rocznie. Czyli głównie ile zyskacie na nadpłacie (kredyt z ratami stałymi i malejącymi) oraz jak nadpłacać by skrócić okres kredytowania bez podpisywania i płacenia za taki aneks w banku przy każdej nadpłacie. Policzycie sobie też wysokość raty zanim weźmiecie kredyt.

Do pobrania tutaj: https://mega.nz/folder/eN5EAQ5a#5a9-bsHc4sn4btnEcSvGvg

Krótka instrukcja - początkowe parametry kredytu wpisujecie na pierwszym arkuszu. Później nadpłaty i zmianę oprocentowania w kolejnych miesiącach na dedykowanym już arkuszu według rodzaju rat.

Jeśli uznacie coś takiego za przydatne, to umieszczę lepszą instrukcję i mogę rozbudować o jakieś funkcje wprost.

#kredyty #kredythipoteczny #kredytmieszkaniowy #odsetki #kalkulator #kredyt
  • 1