Wpis z mikrobloga

Wszyscy skupiają się na mieszkaniach, a działki budowlane to prawdziwy dramat i zarazem prawdziwa bańka (wzrost cen odklejony od wzrostu zarobków). Szansa na własny dom w każdym większym mieście została skutecznie ubita przez 5 lat nieustannych wzrostów. Musisz budować w polu, gdzie nikt nie chce/nie ma mediów/nie ma niczego, albo płacić absurdalne pieniądze.

2017-2018 to były super czasy.

#nieruchomosci
T.....k - Wszyscy skupiają się na mieszkaniach, a działki budowlane to prawdziwy dram...

źródło: VpZgfWK

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Tomahawkkk: Tam to jest karny #!$%@? za bliskość Wilanowa. Który nawet Sopot przebija w absurdalności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może spróbuj Zalesie Górne. Super miejscowość, trochę dalej wprawdzie, ale naprawdę ładnie i już zauważalnie taniej.
  • Odpowiedz
@haha123: Tzn. to tylko wykres z domiporty dla jednej z dzielnic W-wy. Ponieważ siedzę w temacie działek od lat, to wiem, że niestety w rzeczywistości jest to bliżej +100% ( ͡° ʖ̯ ͡°) w 2017-2018 jeszcze szło wyrwać coś w Wawie za 250-300k co się autentycznie do czegoś nadawało. Dziś poniżej 500k nie ma żadnych szans a i za 500k jest najczęściej syf. W miarę znośnie
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: wiesz Panie Zakolak, pomyśl o tym w ten sposób, że niebawem będzie druga fala inflacji i zapewne ceny działek wzrosną o kolejne 100% w kilka lat ;) Nie ma żadnej woli politycznej do walki z inflacją.

Teraz jest śmiesznie tanio wręcz.
  • Odpowiedz
jak Was stać to Józefów (ten k.Otwocka)


bylo stac jak kredyt byl darmowy(ale tez podbily ceny), teraz to juz grubsza strzelanina dla konkretnych zawodnikow :/

@TypowyZakolak:
  • Odpowiedz
bylo stac jak kredyt byl darmowy(ale tez podbily ceny), teraz to juz grubsza strzelanina dla konkretnych zawodnikow :/


@del855: no teraz jest masakra. 5 lat temu dało się jeszcze znaleźć coś fajnego w ludzkiej cenie.
  • Odpowiedz
  • 2
@TypowyZakolak pociąg odjechał z działkami jak wszyscy byli zajęci wsiadaniem do pociągu z kurnikami.

Przed covidem za cene kurnika dało sie kupić działke i postawić na niej dom, teraz ledwo na działke wystarczy xD
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: to jest właśnie to o czym pisałem czyli realne ubożenie o 5-10% r/r. Niby niewiele, bo "tylko" 5%. Dodatkowo można taki stan rzeczy ciągnąć baaaardzo długo, ale po kilku latach realne zubożenie jest już widoczne gołym okiem, chociażby po 3 latach jest to już 16% skumulowanego realnego zubożenia, czyli tak jakbyś zamiast zarabiać 6000 na rękę zarabiałbyś 5040. Niby wszyscy mają pracę i nie ma bezrobocia, ale jakoś tak
  • Odpowiedz
Zalesie Górne, Strzeniówka, jak Was stać to Józefów (ten k.Otwocka) to trzy najładniejsze miejscowości jakie istnieją na Mazowszu IMO. Wszystkie mają co najmniej też przyzwoity dojazd. Konstancin jest IMO za drogi w porównaniu z tym, co oferuje ;)


@TypowyZakolak: raczej przy Konstancinie jak coś zostanę. Usługi itd to nie wszystko podczas mojego wyboru
  • Odpowiedz
Przed covidem za cene kurnika dało sie kupić działke i postawić na niej dom, teraz ledwo na działke wystarczy xD


@mookie: No dokładnie, w sumie ciekawe, że tak mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

to jest właśnie to o czym pisałem czyli realne ubożenie o 5-10% r/r.


@haha123: Ten okręt tonie. Nie mam pojęcia, co będzie w przyszłych latach, ale pewnie będzie tylko gorzej.
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: a dlaczego niby ma tanieć, jeśli ty chcesz kupić, działek jest tyle ile jest, a nowobogaczy którym marzy się domek coraz więcej.
Tanieje tylko wtedy kiedy nikt już nie chce kupować, a tego chyba nie widać
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: W 2017 czy 2018 też przybywało bogatych programistów, działki były (jeszcze) względnie tanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) tzn. względem zarobków.

Teraz jest już lipa.

Ale wiele miast ma potężne zasoby ziemi, które leżą jako nieużytki.
Drugi problem, masa
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: dla mnie problemem jest, ze w Warszawie jest tyle ogrodkow dzialkowych - ludzie kupuja dzialki na polach kapusty, ponad godzine od centrum, a z drugiej strony przy dobrze skomunikowanych miejscach sobie inni marchewke sieja xd
  • Odpowiedz
@eehhh: A to jest kolejna patologia, racja. Już niektóre miasta zaczęły eksmitować boomerów na przedmieścia i oddawać te tereny. Nawet, jeśli nie pod domy, to mogą tam parki zrobić dla wszystkich, a nie dla gromadki uprzywilejowanych dziadów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz