Wpis z mikrobloga

W narodowcach czy innych osobach które najgłośniej mówią że są dumne z Polski itd denerwuje mnie to jak delikatne są jeśli chodzi o to że np gdzieś wisi ukraińska flaga czy że ktoś tam coś powiedział w innym języku.

Sam mam swoje limity i nie podobają mi się akcje w których pozwala się imigrantom dajmy na to funkcjonować bez nauki polskiego czy większego dopasowania do naszej kultury ale u takich narodowców mam wrażenie że ten limit jest prawie żaden.

Denerwuje mnie to bo z jednej strony dumni z Polski, wielcy patrioci a traktuja nasz kraj tak jakby jakaś flaga na lokalnym sklepiku była potężnym zagrożeniem.
Ja jak jestem dumny z kraju i naszej kultury to takie podejście wydaje mi się trochę obraźliwe. Bo tworzy wizje kraju tak słabego i bez tożsamości że zagraża mu największa pierdoła.
#polska #ukraina #patriotyzm
  • 13
@Stabilizator: ale to w ogóle inny temat. To co miałem w głowie robiąc ten wpis to ultra ból dupy w narodowym internecie bo jakaś ukraińska knajpka miała balony żółto niebieskie. Czy inna flagę ukrainy

Więc może zacznijmy od tego co sądzisz o bardzo agresywnych reakcjach narodowców na takie rzeczy
@zenek-stefan1: jak ktoś wywiesi flagę UPA w Polsce to moim zdaniem jak jest gdzieś obok to można wyjaśnić dlaczego tego nie chcemy w Polsce. Jak nadal nie chce zdjąć to policja i #!$%@?ć z kraju.

Jak właściciela flagi nie widzisz to wiadomo też policja powinna się tym zająć.
Wtedy można się oburzać a nie na zwykłą flagę Ukrainy bo ty czesto obok widzisz inna flagę.

Ogólnie dużo Polaków nie rozumie też
@Kantar: Najbardziej denerwują mnie "osoby dumne" z Polski które uciekły na "zgniły" Zachód, tam są bardzo "dumne" z Polski np ubierają się w odzież pato-patriotyczną i oburzają się że u nas Polsce dużo Ukraińców. To są moim zdaniem najgorsze odpady polskiego społeczeństwa.
@Kantar: tu chodzi o skojarzenie że żółto-niebieska jest na równi z czerwono-czarną i ktoś może sobie nie życzyć takich symboli w polskiej przestrzeni publicznej. I ma do tego prawo, to się nazywa wolność słowa. A wy uprawiacie tutaj szantażu emocjonalny pt. kto nie lubi ukraińskiej flagi to ruska onuca. Kto nie chce przyjmować uchodzców z Ukrainy ( często ekonomicznych) ten ruska onuca itd
@zenek-stefan1: ale o czym ty piszesz. Odnos się do rozmowy proszę a nie jakieś onuce, szantaże. Zastanów się jak prowadzisz rozmowę specjalnie lub nie robisz z niej jakiś miks różnych problemów.

Można mieć różne skojarzenia to nie uprawnia do agresywnych zachowań. Ale jak napisze tak że sobie nie życzy bo sobie wyorbil jakieś dziwne skojarzenie to niech pisze. Ale tu też nie o tym jest rozmowa czy może czy nie tak
@Kantar: nie wiem może nie zauważyłeś że odpowiadam na pytanie dlaczego część Polaków może czuć niechęć do ukraińskiej flagi. I nie robie miksów z różnych problemów takich jak żołnierze wyklęci czy edukacji Ukraińców o UPA i jej wartości jako takowej dla nich. Także nie ze mną te fikołki. Zresztą odpowiadam na wpis z postawioną tezą co nie jest w moim zwyczaju.
@zenek-stefan1: nie jest w twoim zywczaju dyskusja w takim razie? Trochę widać.

Większość twoich rozmów to będzie rozmowa gdzie ktoś ma jakiś pogląd czy postawiona tezę i tak będziesz dyskutować. Mało kto jest pusta kartka papieru którą możesz zapisać. Chyba że pyta jak coś naprawić
@Kantar: ale o czym ty piszesz. Odnos się do rozmowy proszę a nie o jakieś pustej kartki papieru, czy jak coś naprawić. Zastanów się jak prowadzisz rozmowę specjalnie lub nie robisz z niej jakiś miks różnych problemów.

Można mieć różne skojarzenia to nie uprawnia do agresywnych zachowań