Wpis z mikrobloga

@Teec: i o co się idioci wykopkowi nowu zesraliście? Że macie rachunek za prąd wyszczególniony? Nic wam to nie zmienia czy przyjdzie jedna pozycja "za prąd i przesył" czy podzielą to wam na milion pozycji z wyszczególnieniem opłaty za każdy metr kabla. Aha i prad to nie jest batonik który kupujesz w sklepie a usługa dostarczenia tobie prądu do gniazdek w najlepszej jakości 24/7.
@aegispolis: Rozbicie kosztów na rachunku za prąd jest istotne dla optymalizacji zużycia prądu i wygenerowania oszczędności, ponieważ jak idę do sklepu, to mam każdy sprzęt agd obowiązkowo skategoryzowany pod klasę energetyczną oraz informację na temat rocznego zużycia prądu. Jeżeli 90% mojego rachunku to opłaty, a 10% realne koszty zużycia prądu, to wiadomo, że wymieniając stary sprzęt elektroniczny praktycznie nic nie zyskam w przyszłości. Sytuacja zmienia się gdy te procenty będą na
@Ranmus: miałoby to sens gdybyśmy podpisywali umowy na zasadzie telekomów, czyli ustalony miesięczny abonament + zużycie wg stawki, umowa na 2-3-4 lata albo i dłużej,
i by była jakaś tam konkurencja między firmami,

a w praktyce to kupisz sobie tę lodówkę albo panele fotowoltaiczne na dach a po chwili wszystko się wywraca do góry nogami i nie ma już sens to co zrobiłeś
@aegispolis: pamiętam jak wykopki miały bol dupy bo właściciel mieszkania jak podaje czynsz to nie wlicza mediów itd. Bo później się okazuje że czynsz to tylko część kosztów najmu. A właściciela nie obchodzi nic innego niż to ile wynajmujący mu zapłaci. Ma w dupie rachunki za gaz wodę i wywóz śmieci.
@aegispolis: not sure if troll or idiot

jaki masz problem, że na fakturze masz wyszczególnione za co płacisz? Ile za zużyty prąd, ile za podłączenie do sieci, ile za przesył odebranego prądu przez sieć?
I jakbyś chciał to w jednej pozycji pisać, skoro wzrost kwoty za fakturę nie idzie liniowo z zużyciem ze względu na opłaty stałe?
@aegispolis: Nie bo te stale to np. narzucone przez rząd gdzie przedsiębiorstwo obrotu energią jest po prostu inkasentem. Dodatkowo jest duże ryzyko że tego im nie klepnalby URE. No i ostatecznie dlaczego ja mając fakturę elektroniczną raz na pół roku mam mieć w swoim rachunku uśredniony koszt obsługi starych bab które muszą dostać pocztą co miesiąc na papierze? Ja tam się cieszę że to jest rozbite w tabeli opłat i mogę
Jak kupujesz kurtkę, to tez nie dostajesz rozpiski z wszystkimi kosztami od produkcji transportu, pensji pracownika itp.


@aegispolis: ależ bym chciał dostawać taki rachunek. "Projekt tyle, materiały tyle, koszty szycia tyle, koszty salonów sprzedaży tyle". Od razu byłoby widać kto stawia sklepy w drogich miejscach, a kto np. stawia na lepsze materiały.