Wpis z mikrobloga

@Sisal: Ty to nazywasz problemami, a może to oni po prostu zauważają absurd tej sytuacji, do której ty przywykłeś? Jak kupujesz kurtkę, to tez nie dostajesz rozpiski z wszystkimi kosztami od produkcji transportu, pensji pracownika itp.

No i drugie, że najpewniej to rozdrobnienie jest po to, że im wyszło z badań, że tak łatwiej przełknąć wyższy rachunek.
kształciłby nowe kadry dla orlenu i pgnig


@Teec: Panie, jak najlepsze kadry to się wśród polskich wójtów ukrywają. Tylko poszukać trzeba!

@programista15cm W sensie, że nie ma najmniejszej różnicy, czy ktoś mi napisze, że mam zapłacić 50 zł, czy sobie rozpisze to na 5 + 1 + 4 + 10 + 30zł. I tak dostawca wyznacza tutaj cenę i w tej rozpisce może sobie napisać cokolwiek.

Teraz taką głupotę nawet w
@aegispolis: nie, Ty po prostu nie masz pojecia jak to dziala.
Poza tym dla Ciebie to nie ma roznicy, bo
JESTES IGNORANTEM,
po prostu malo pradu zuzywasz i nie widzisz potrzeby rozeznania sie w temacie.

Gdybys zuzywal przynajmneij 1000 kWh miesiecznie, to zrozumialbys, ze to jest glowny skladnik ceny.
Gdybys wiedzial, ze prad plynie przez infrastrukture, ktora nalezy do kogos innego niz ten kto ten prad generuje....

Pokazywanie oplaty handlowej tez
Teraz taką głupotę nawet w ubereats mają. Chcieli podnieść mocno ceny dostaw, to zamiast zrobić to wprost, to zostawili cenę za dostawę taką, jaka była, ale dorzucili dodatkową "opłatę za serwis". I tak się doi.


@aegispolis: w tym przypadku masz racje. Ale w przypadku pradu, to rozbicie wlasnie zapobiega dojeniu.
Oczywiscie nie jest w 100% skuteczne, ale nie o tym jest watek
nie, Ty po prostu nie masz pojecia jak to dziala.


@programista15cm: xD

Ok, już mówiłem - nie wiem, głupi jestem. Wytłumacz mi, jaką mi różnicę robi, czy zapłacę 10 + 10zł, zamiast 20 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza oczywiście tą, że chętniej zapłacisz dwa razy po dychu, niż raz 20.

Ale coś mi się wydaje, że chyba nie zrozumiałeś, o co mi chodzi w ogóle:

Gdybys
@aegispolis: Jest to pewnie dlatego że w ustawie jest napisane że tak mają rozpisywać to tak robią. Jest to akurat dobre bo na rachunku za prąd jest kilka pozycji które możemy zmienić i kilka których nie możemy zmienić. Są opłaty stałe, które są niezależne od zużycia i są opłaty wprost zależne od zużycia. Więc dobrze wiedzieć, czy jak startując od obecnego zużycia zmniejszysz albo zwiększysz je o np. 20% to czy
zadna, bo jestes ignorantem. I zadne wytlumaczenie tego nie zmieni, bo to kwestia przekonania.


@programista15cm: Nawet nie spróbowałeś, bo dobrze wiesz, że nie masz żadnych argumentów. Jedyne, co ci pókki co wychodzi, to stwierdzanie "ja mam rację, a ty jesteś za głupi by mnie zrozumieć. Ale nie powiem ci, dlaczego". Jak sześciolatek tłumaczący z brudną buzią od czekolady, że wcale jej nie ruszał xD

Ale widzę dalej się namyślasz, to jedziemy:
to #!$%@? te badania, bo ja widzsc rachunek za 250 zł z którego 90 zł to prąd a reszta opłaty to chodzę #!$%@? na operatora i nie przełykam wysokiego rachunku.


@Tasde: Czyli właśnie potwierdzasz, że jakby ci dali rachunek o tej samej kwocie dokładnie, ale napisali tam, że 240 zł to opłata za zużycie, a 10zł to inne opłaty, to już byłbyś zadowolony? I chciałeś powiedzieć, ze to ja nie mam