Wpis z mikrobloga

Jak kupujesz kurtkę, to tez nie dostajesz rozpiski z wszystkimi kosztami od produkcji transportu, pensji pracownika itp


@aegispolis: hmmm, wygląda na spore przeoczenie i zdecydowanie jest duży potencjał do to tego żeby zapewnić klientom jak największy poziom transparentności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I dobrze, ze to jest wyszczegolnione, bo by nas #!$%@? x2


@programista15cm: nie, bo wtedy mógłbym łatwo porównać sumę kosztów stałych i zmiennych w różnych ofertach i konkurencji. A teraz trzeba poświęcić wieczór z excelem, żeby wybrać najkorzystniejszą ofertę.
@programista15cm: skoro nie liczysz i masz wywalone jajca na to, żeby wybrać najatrakcyjniejszą ofertę i zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych miesięcznie, to przecież nie będę tu rozprawki pisać.

Teraz oferta nie jest przejrzysta, a jeszcze dodawali swego czasu (nie wiem czy nadal) oferty ograniczone czasowe, że przez pół roku super tanio, a potem ceny #!$%@?, że człowiek wychodzi na minus, ale przynajmniej nieogary się pocieszą przez 6 miesięcy.
@Sisal: w aktualnej pracy zauważyłem że problem z czytaniem faktur mają zazwyczaj roczniki 70 i 60. No i sporo "przedsiębiorców" którzy prostych rzeczy zrozumieć nie potrafią i zawsze mam ochotę zapytać jak to jest, że było w stanie firmę założyć.

Młodzi zaś doskonale rozumieją czym są owe oplaty, potrafią dostrzec co się dzieje o jak są robieni w #!$%@? i chcą stan zmienić. Tylko jak zwykle staruchy stoją na drodze. Bo
@aegispolis: czemu ja mam wrażenie, że ty to z tych januszy co zawsze wiedzą lepiej, a najgłośniej byś darł ryja gdybyś nagle z dupy dostał rachunek na całą sumę, bez rozpiski i np. wyższy o 30%?

Mi np. zupełnie nie przeszkadza wiedzieć ile płacę za utrzymanie infrastruktury a ile jest teraz za kWh, a ile idzie podatku itd - wiem, że np. podatku nie przeskoczę, ale mogę zmienic dostawcę i wiem
@aegispolis: Nie masz pojęcia o czym piszesz.

Opłata przesyłowa jest dla spółki operatora, opłata za zużycie dla sprzedawcy, może on doliczać dodatkowe opłaty. Do tego masz oplaty narzucane przez państwo. Po prostu nie ma możliwości jednej oplaty, bo występuje tutaj kilka spółek. Ciesz się, ze nie dostajesz osobnej faktury od operatora, a osobnej od sprzedawcy, a tak czasami się zdarzało.

Rozumiem, ze jak na paragonie masz VAT to tez problem?
czemu ja mam wrażenie, że ty to z tych januszy co zawsze wiedzą lepiej, a najgłośniej byś darł ryja gdybyś nagle z dupy dostał rachunek na całą sumę, bez rozpiski i np. wyższy o 30%?


@LifeReboot: Zapewne dlatego, że tak sobie wymyśliłeś i chcesz w to wierzyć, pozdrawiam.

Nie masz pojęcia o czym piszesz.

Opłata przesyłowa jest dla spółki operatora, opłata za zużycie dla sprzedawcy, może on doliczać dodatkowe opłaty


@
Ty to nazywasz problemami, a może to oni po prostu zauważają absurd tej sytuacji, do której ty przywykłeś? Jak kupujesz kurtkę, to tez nie dostajesz rozpiski z wszystkimi kosztami od produkcji transportu, pensji pracownika itp.


No i drugie, że najpewniej to rozdrobnienie jest po to, że im wyszło z badań, że tak łatwiej przełknąć wyższy rachunek.


@aegispolis: @luxkms78 przecież to jest raczysko. Jak na rachunku macie wszystko dokładnie rozpisane to źle.
@aegispolis: czemu ja mam wrażenie, że ty to z tych januszy co zawsze wiedzą lepiej, a najgłośniej byś darł ryja gdybyś nagle z dupy dostał rachunek na całą sumę, bez rozpiski i np. wyższy o 30%?


@LifeReboot: dobre masz wrazenie, przeciez taka jest istota warcholstwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jak na pasku wypłaty nie macie tego co pracodawca płaci plus że na konto otrzymujecie netto to też źle, bo ludzie nie widzą ile rząd im zabiera xD


@Chris_Karczynski: Dlatego w takim np Texasie ceny na półkach są netto - żeby przy kasie odczuć z każdym zakupem jak bardzo rząd okrada.
No i drugie, że najpewniej to rozdrobnienie jest po to, że im wyszło z badań, że tak łatwiej przełknąć wyższy rachunek.


@aegispolis: no ciekawe. A jakbym się zorientował, że jest drogo to co uciekłbym do niby jakiejś konkurencji?