Wpis z mikrobloga

Mam więcej szczegółów o nauce pływania dla dorosłych:

- 15 osób (część uczęszcza rekreacyjnie lub treningowo)
- sobota i niedziela w godzinach porannych
- koszt 400 zł za 20 lekcji 45 min.
- koniec kursu początkiem maja

Dla mnie to problem, bo:

- basen jest mały i jak jest 10 osób, to trudno się pływa
- jeśli nauka będzie na płytkiej połowie, to armagedon
- w sobotę / niedzielę rano zwykle idę na trening na rowerze, potem będą też maratony i inne wydarzenia - jeśli nie uda się przepisać na dni powszednie, to słabo to widzę
- nie ma szans, żeby do każdego podchodzili indywidualnie, na zaawansowanym stopniu to raczej będzie nauka delfina, a ja kraula kaleczę i dostaję zadyszki

Najgorsze jest to, że nigdzie nie mogę się dowiedzieć, gdzie iść indywidualnie na naukę. Tutaj oficjalnie ratownicy nie uczą indywidualnie. W powiatowym z tym nie ma problemu - kiedyś indywidualnie za zgodą pływalni, teraz oficjalnie kursy indywidualne grupy 1-5 osobowe. Teraz mieszkam w wojewódzkim i dalej komuna na wszystkich basenach.

U mnie to wygląda tak:
- styl grzbietowy ok
- żabką dobrze i szybko pływam
- kraula kaleczę i dostaję zadyszki
- delfina chciałbym się nauczyć - też zadyszka (?)

#basen #naukaplywania #plywanie
  • 3
koszt 400 zł za 20 lekcji 45 min.


@SendMeAnAngel: to prawie jak za darmo

basen jest mały i jak jest 10 osób, to trudno się pływa


@SendMeAnAngel: mały? 25m?

nie ma szans, żeby do każdego podchodzili indywidualnie, na zaawansowanym stopniu to raczej będzie nauka delfina, a ja kraula kaleczę i dostaję zadyszki


@SendMeAnAngel: Czasami chodzę na basen jak obok na torach odbywają się zajęcia, no i właśnie tam męczą
mały? 25m?


@thampel5: Nie znam dokładnych wymiarów. Ponad 30 osób się zmieściło, pływanie wszerz.

Czasami chodzę na basen jak obok na torach odbywają się zajęcia, no i właśnie tam męczą przez większość czasu styl dowolny.


@thampel5: U mnie czasami ratownicy uczą 1 lub 2 osoby i przeważnie to jest kraul lub dopiero pierwsze kroki w wodzie.

To gdzie Ty mieszkasz że masz problem?


@thampel5: Rzeszów. Basenów mamy 5, ale
@SendMeAnAngel: olej te grupowe i idz na indywidualne. Znajdz sobie ogloszenie o lekcjach indywidualnych na olx albo na fb Sasiedzi Rzeszow. Akurat tez chodzilem w Rzeszowie na indywidualne wiec sie da ( ͡º ͜ʖ͡º) numeru do instruktora swojego niestety juz nie mam ale w necie cos powinnies znalezc