Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, Jestem na ostatnim roku magisterki i spotkała mnie ostatnio dość nieprzyjemna sytuacja związana z egzaminem, którego nie udało mi się niestety zdać w 1 terminie. I ok, nie ma w tym żadnego problemu. Przedmiot jest dość złożony i obszerny, bo jest to rachunkowość zarządcza. Postanowiłem że tym razem przygotuję się i przystąpię do egzaminu w sesji poprawkowej. Drugim razem, egzamin miał formę opisową i byłem pewny że udało mi się go zaliczyć bo na prawdę sie do tego przygotowalem. Jakie było moje zdziwienie gdy jednak zobaczyłem wpis o niezaliczeniu. Umówiłem się na konsultacje z wykładowcą aby wyjaśnił mi powody nie zaliczenia. I ciężko było mi uwierzyć w to co usłyszałem, cytuję " to co pan napisał jest prawidłowe ale nie takim slowami i zwrotami jakie chciałam i używałam w prezentacjach" nie uważacie że to jest przegięcie? Ogólnie dowiedziałem się że jest to znany wykładowca w kręgach akademickich ze stosowania takich praktyk i uwalania studentów w taki sposób, jednak z jakiś przyczyn jest nie do ruszenia. Co byście zrobili w takiej sytuacji? Czy próbować to jakoś rozwiązać z dziekanem czy już odpuścić i wziąć warunek. Przez cały okres studiów nie miałem do czynienia z taką sytuacją
#studbaza #kiciochpyta #zalesie #gorzkiezale
  • 3
@NoMercYYY: aż dziwne, że nikt do tej pory nie znalazł dobrego haka na takie głupie praktyki.
Jak Ci nie szkoda kasy to bierz warunek. zawsze to lepsze, niż iść na noże z wykładowcą z którym będziesz przedmiot poprawiał.

skoro dobrze odpowiedziałeś, a mimo to kutfa złośliwie nie zalicza, to powinien być na to jakiś paragraf.
W końcu wiesz, odpowiedziałeś dobrze, a w skutek oszustwa (no bo inaczej tego nazwać nie można)
@NoMercYYY: Egzamin komisyjny, zaliczenie komisyjne
Zarządzenie egzaminu komisyjnego lub zaliczenia komisyjnego może nastąpić jedynie na wniosek studenta i tylko w uzasadnionych przypadkach. Taki tryb przebiegu oceny efektów uczenia się ma bowiem charakter nadzwyczajny.

Wniosek należy złożyć w ciągu 5 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu poprawkowego lub ostatniego terminu zaliczenia.

Student występujący z takim wnioskiem powinien podnieść konkretne zarzuty, np. zakwestionować prawidłowość przeprowadzenia egzaminu, udowadniając, że zastosowano wobec niego odmienne reguły