Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #mirkokoksy #dieta #silownia

Jestem na redukcji i chciałbym osiągać maksymalny performance na treningach. Trenuję ok. 18:00. Czy jeśli chodzi o energię to liczy się tylko posiłek przed treningiem, jedzenie od początku dnia czy nawet z dnia poprzedniego? Czy jeśli np. jutro mam cieżki trening nóg to w dzień poprzedni warto dołożyć np. 300kcal więcej, da to jakikolwiek efekt? I kolejna kwestia, z czego najlepiej ładować kcal aby trening był udany, domyślam się że z węgli ale lepiej przed treningiem jakieś proste czy jednak złożone?
  • 7
@Wojtas_elo: jak dla mnie, to kwestie żywieniowe są dosyć mało znaczącymi szczegółami. Wiele zależy od dyspozycji dnia i nawet nie chodzi tu o samopoczucie, bo możesz mieć słabe, nie czuć siły tego dnia, ale pomimo tego zrobić konkretny trening i odwrotnie. Możesz być naładowany energią i dobrze odżywiony, ale i tak zgniecie Cię założony na ten dzień ciężar. Po prostu masz jeść tak, aby nie stało nic na bebechach przed treningiem,
@Wojtas_elo: Gdy redukcja długo trwa co jakiś czas możesz obciąć białko do dolnych widełek i załadować w to miejsce węgle. Taką rotację możesz robić, gdy czujesz już mniej mocy na treningach, ale nie przekraczałbym 2-3 tygodni.
@Saprofit: @karl_sosa
generalnie dopiero zaczynam redukcje, zaczynam 4. tydzień ale chciałbym jednak co trening dokładać chociaż te 2,5kg a przynajmniej nie schodzić poniżej tego co na ostatnim treningu. Białko i tak trzymam nisko bo ok. 1,4-1,5g/kgmc więc tutaj już nie poszaleję.

No nic, pozostaje się wyspać.
@Wojtas_elo: Trenuj tak jak trenowałeś. Jak dopniesz dietę, sen i i nie uciąłeś drastycznie kalorii to na spokojnie będziesz w stanie progresować jeszcze przez jakiś czas. Nie wiem jak trenujesz, ale zainteresowałbym się system high intensity & low volume. Nie musisz robić #!$%@? objętości żeby rosnąć czy progresować. Jak czujesz, że jest ciężko możesz obciąć serie robocze, ale w zamian za to trenuj na rir 0/1/2.