Wpis z mikrobloga

witam mam pytanie. Co moge zrobic z gosciem ktory wynajmuje ode mnie garaz i nie placi juz od 3 msc. Auto stoi nie jezdzone. Czy moge auto odholowac na jego koszt? Wiem ze moge zalozyc sprawe cywilną. Ale nie znam jego danych. Mielismy spisac umowe ale sie nie zjawil juz 3 msc. I czy ktos sie orientuje w tych sprawach. Nie dzwonilem jeszcze na 112 bo nie wiem czego mam sie spodziewac po naszej cudownej policji obawiam sie ze jak zadzwonie to auto tam moze stac a ja nic nie bede mogl zrobic
#nieruchomosci #prawo #wynajem
  • 18
  • Odpowiedz
  • 31
@niezlygosciu ja bym to ogarnął tak: wyciągasz szrota poza garaż u zamykasz. dzwonisz na policje ze Ci pacjent wjazd blokuje i zeby odholowali. nie bylo umowy, nie bylo swiadkow ze auto stalo w garażu, nic Ci nie udowodni
  • Odpowiedz
@niezlygosciu: nie wiem jak wyglada kwestia wynajmu lokalu niemieszkalnego jakim jest garaż, ale w przypadku mieszkania umowa nawet ustna na która jest chociaż jeden świadek jest wiążąca. Wołaj jak rozwinął się temat.
  • Odpowiedz
@niezlygosciu: nie wiem jak wyglada kwestia wynajmu lokalu niemieszkalnego jakim jest garaż, ale w przypadku mieszkania umowa nawet ustna na która jest chociaż jeden świadek jest wiążąca. Wołaj jak rozwinął się temat.


@KromkaMistrz: W przypadku lokalu niemieszkalnego umowa ustna, która tutaj niewątpliwie została zawarta również jest ważna. Co ciekawe da się w ten sposób nawet sprzedać auto.
  • Odpowiedz
@niezlygosciu: A co robią galerie handlowe i inne firmy, które mają parkingi, itd.?
No mają w dupie to, że jesteś właścicielem samochodu. Parkujesz u nich i tak naprawdę mogą nawet zezłomować samochód, a ty nic nie możesz zrobić.
  • Odpowiedz
@niezlygosciu: Po pierwsze: jakim cudem dałeś komuś dostęp do garażu przed podpisaniem umowy?
Po drugie: 112 nie jest numerem policji i możesz tam nawet nie dzwonić, bo twoja sytuacja ani nie jest alarmowa, ani nie nosi znamion czynu zabronionego. Jest to tylko i wyłącznie sprawa cywilna.

@DEESzet: Gorzej, jeśli właściciel pojazdu jednak ma dowód, że auto stało w garażu. Wtedy to OP będzie miał problem. Poza tym nie
  • Odpowiedz
@Ovis_aries: Raz miałem przyjemność być w kinie w galerii handlowej. Byłem odprowadzić dziewczynę, wracam, a tam drzwi już nie chcą się otworzyć. Idę do innych drzwi, wreszcie ochroniarz łaskawie otwiera i wyjeżdża z tekstem, że galeria zamknięta i co ja w ogóle chce. Ja na to, że samochód mam na parkingu. Galeria zamknięta, parking również, nie mogę pana wpuścić. No ja się trochę zdenerwowałem i się pytam, czy wezwać policję,
  • Odpowiedz