Wpis z mikrobloga

@Prism2772:

umiejetnosci nie maja nic do tego, pol roku temu z 3 razy gorszym CV mialem odzew 100%, a rekordem bylo jak HR zadzwonila 2 godziny po zlozeniu CV, bylo ssanie..
@cppguy: Ja przez pierwszy rok-półtora miałem to samo. Jak raz na kwartał napisał człowiek to nawet odpisywałem, a teraz tego jest tak dużo, że już nie mam siły każdemu wklejać tej samej formułki, że nie jestem zainteresowany.
@cppguy: Sprawdzali czy mam bardziej szczegółową wiedzę z C++. Ogólne rzeczy jak polimorfizm, funkcje wirtualne/pure, problemy występujące w programowaniu wielowątkowym i sposoby na nie, smart pointery, działanie destruktora/virtual destruktora, kiedy z niego korzystamy, czy musimy. Alokowanie dynamiczne pamięci poprzez new i sprzątanie po tym. Referencja, a wskaźnik, jak wyglądają i działają szablony, explicit/static.

Próbowali dość głęboko kopać.
@cppguy: Ja to zauważyłem, że wraz z początkiem nowego roku zainteresowanie moją osobą na ln zaczęło drastycznie spadać. W sumie to dostałem chyba tylko jedną, czy tam dwie wiadomości z "ofertą" od początku roku. Natomiast gdy wysyłałem CVki w listopadzie, to wtedy było jeszcze normalnie i udało mi się robotę ogarnąć bez większego problemu. Odzew również był na satysfakcjonującym mnie poziomie. Teraz to nawet ofert w moim stacku na jjit jest