Wpis z mikrobloga

Jak zapisać w formule, aby wybierało kojeniu wyraz przy tej samej dacie

Formułę mam z sumy warunków i przy kryterium np. „Clocked In” chciałbym aby wybrało to drugie „Clocked In” z tej samej daty bez uwzględniania pierwszego.

Dodam, że będę miał czasami więcej „Clocked In” bo to zależy ile razy pracownik pójdzie na przerwę i wróci.

Tak samo tworzę uniwersalny czytnik, aby wrzucić dane i otrzymać rozliczenie

#excel #pytanie #programowanie
Pobierz Felynsky - Jak zapisać w formule, aby wybierało kojeniu wyraz przy tej samej dacie 

...
źródło: AD01CF5B-D89E-4187-BDD1-709F63DFF8AF
  • 7
@Felynsky: czy to zdjęcie monitora czy zrzut ekranu to ma bardzo małe znaczenie, gorzej że z postu kompletnie nie wynika co konkretnie ma formuła liczyć. A to można opisać w 4 prostych punktach:
a) przykładowe dane - koniecznie bardziej skomplikowany przypadek, a nie najbardziej trywialny
b) jakie są parametry wejściowe funkcji
c) jaki ma być wynik funkcji
d) dlaczego taki ma być wynik
@Felynsky: przecież zawsze będzie, że pole wyzje będzie OUT a niżej IN. Zrób se Pole OUt - IN i wyjdzie Ci czas przerwy w kolumnie Edits i tak podsumuj to i elo masz CZAS PRZERW, później odejmij se od 8 godzin xD
@MrTukan: nie o to chodzi. To by było zbyt proste

Mam zamiar wklejać gotowe dane pracowników z zewnętrznej strony i robię excel aby sam automatycznie odczytał dane i wklepywał je do tabel, a następnie je obliczał( to akurat proste).

Problem mam niestety z odczytaniem danych przez excel, ponieważ czasami pracownik robi jedną, czasami dwie a zdarza się, że i trzy przerwy podczas jednego dnia czyli jak zrobisz sumę warunków aby było
@Felynsky: Już lepiej. Z opisu wygląda, że idealnie nada się funkcja AGREGUJ.
Pierwszy parametr 14 (MAX.K) lub 15 (MIN.K)
Drugi parametr 6 - ignoruj błędy.
Parametr trzeci - tablica - trzeba skonstruować tak, żeby dla wierszy, które nas nie interesują formuła zwróciła błąd.
Parametr czwarty to k.
Dla przykładu drugie "Clocked Out" z daty z komórki H14 to:

=AGREGUJ(15;6;($D$1:$D$1000)/($C$1:$C$1000=H14)/($E$1:$E$1000="Clocked Out");2)
Celowo w formule są zakresy (1000 wierszy) a nie całe kolumny,